Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam jakiegoś taniego rozwiązania do nadawania ramek CAN.
Komp(port szeregowy) > urządzenie > szyna CAN

Widziałem, że ktoś robił na ESP32 + SN65HVD230.

Ale zastanawiam się czy jest jakiś układ który będzie miał od razu CAN na pokładzie, będzie dało się programować bez żadnych interfejsów typu j-link oraz będzie tanie.

Ktoś coś?

#esp8266 #esp32 #can #canbus #mikrokontrolery
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: a sorki miało być tanie :D

Najtaniej to będzie chyba swoim własnym układem na easyeda pcb zrobionym. Ebecnie jest już assembly esp32 :)
@sorek: Robienie własnego PCB to raczej przerost formy nad treścią w przypadku tego rozwiązania, ale dzięki za propozycję.

Jeszcze prześpię się z tematem jakiś czas i najwyzęj dokupię SN65HVD230 bo jakieś ESP32 mi się wala w szafce.

Ps.
Coś ci chyba stronka nie lata: logger.sorek.uk
A przynajmniej u mnie nie chce się załadować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy100k: pewnie jakiś spec by wyciągnął, ale raczej nie ja. Mi zależy na tym, aby tanio zrobić coś czym mógłbym wstrzykiwać ramki can. Oprogramowanie sobie napiszę. Ze sprzętem gorzej, bo bo gdybym miał na tym zarabiać to bym zainwestował, a że robię to hobbistycznie to myślę aby polecieć po kosztach.
No i jak na razie zostaje Esp32 (które mam) i ten interfejs który kosztuje jakieś 17zl w botlandzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek:
No i faktycznie działa. Czyli coś u mnie na kompie nie teges, bo na telefonie śmiga.

Jakbym potrzebował pomocy to nie omieszkam pytać :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: używam go i do prostych zastosowań jest ok, ma to wbudowany konwerter na USB więc nie trzeba kolejnego, a jeśli potrzebujesz sterować nim przez uart to też się da (a przynajmniej ta wersja którą ja mam miała piny do sterowania po uarcie)
@BoKoR: OPie jakbyś się brał za to używając interfejsu BT jak proponuje @bialy100k:
to podam Ci kilka przydatnych informacji choć sam to tylko jakieś pojedyncze ramki sobie testowałem:

- Każden jeden interfejs tego typu to jest klon projektu ELM327 na jakimś mikrokontrolerze Microchip + dołożony po uarcie scalak BT/lub konwerter FTDI lub podobny jako UART-USB jeśli interfejs jest po kablu

Bluetooth działa w z profilem SPP(czyli w trybie portu szeregowego)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QBA__: dzięki za info.
Zasadniczo to wszystko jest do odpalenia na stole, i nawet w ogóle nie planuję tego wrzuca do samochodu.
Chce generować ramki aby zerknąć co wypluje inne urządzenie.
Ale w sumie opcja z BT jest nawet ciekawa, bo sam sprzęt będzie już w jakiejś obudowie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morsisko: ale chyba żeby to programować trzeba mieć jakiegoś st-linka albo j-linka. Chyba na testy wezmę ten interfejs po bt/wifi i zerknę czy mi styka.