Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu piły stołowej, strasznie mi się marzy coś porządniejszego, wstępnie wytypowalem dewalta dwe7485 lub dolozyc do dwe7491. Macie jakies jeszcze inne propozycje? Wydaje mi się ze ponizej 2k nic sensownego nie znajde, jest jeszcze jakis bosch ale tam nie do konca mi sie podoba jak dziala przykladnica, rozwiazanie z dewalta bardziej do mnie przemawia. Jakies porady jeszcze na co mam patrzec? Zastosowanie to glownie domowe meble, szafki, regaly itd, robota dla siebie, nie na sprzedaż.

#stolarstwo #diy
  • 17
@diogene: W sumie na to nie patrzę nawet :( obecnie używam bardzo starej krajzegi, bez klinu, bez oslony na tarcze, przykladnica mozna powiedziec nie istnieje bo jej dokladne ustawienie to co najmniej 5 minut na ciecie... nie ma regulacji wysokosci tarczy, nie ma pochyłu... ale za to jest wielka, na 380v i potrafi ciąć naprawde grube rzeczy, szkoda tylko ze potrzebuje cos zupelnie innego. Respektu do niej sie szybko nauczylem wiec
@diogene: No wlasnie klina nie ma, ostatnio był widziany jakieś 20 lat temu a ja za bardzo oglądając piłe nie mam pojecia jak on sensownie był zamontowany... wracajac do sawstop, widze ze jest jakis model festoola ale to nie ten budzet a inna sprawa ze jak o nim czytam to jest to jednorazowka (wiem, ręce tak samo) ;) Po zadziałaniu systemu musis wymienić tarczę plus moduł sawstop.
@pablodesign kupiłem niedawno dwe7485 i bardzo sobie chwalę. Przykładnica działa jak marzenie. Jedyny minus to to że tarcza jest 210mm więc jak zrobisz sanki to nie możesz ciąć bardzo grubych rzeczy, ale do tego mam zwykłą pilarke tarczową. A i jak do mnie przyszła to zauważyłem po jakimś czasie że blat nie jest idealnie płaski i goście z gwarancji odpisali mi że wszystko w porządku i że to jest narzędzie budowlane a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElCidX: cormak to syf. Już lepiej dewqlta brać.

@pablodesign: ja też teraz się zastanawiałem nad dewaltem tym większym albo makita mlt

Na plus makity cena. Na minus gówniana przykładnica, lipny wózek i mniejsza moc.

Jutro zamawiam dewalt 7492. Na allegro za 3k + raty 0%
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElCidX: bo to tani chinol i ma luzy jak 70 letnia prostytutka
Dewalt będzie bardziej precyzyjny.

Przerabiałem temat cormaca Bernardo i innych jak brałem formatowke. Kupiłem feldera.
Widziałem te chińczyki po kilku miesiącach pracy i to się nadaje do cięcia opału.