Wpis z mikrobloga

Moja babcia była Polką. Urodziła się w Polsce, ale wyjechała na studia do Francji. Tam poznała dziadka i wyszła za mąż. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju. Po polsku potrafię powiedzieć: Dziękuję bardzo, jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem, dziewięć, dziesięć, dzień dobry. Chcę grać dla Polski. Nie skompletowałem dossier, aby być Polakiem, ale zrobiłbym to z przyjemnością. Słyszałem od Obraniaka o możliwości gry dla Polski i pomyślałem dlaczego nie? Pochodzę z polskiej rodziny, więc czemu z tego nie skorzystać. Rozmawiałem z moim agentem. On doradził mi, abym najpierw sprawdził, czy selekcjoner w ogóle widzi mnie w drużynie. Tym wywiadem chciałbym zwrócić uwagę, że jestem zainteresowany grą w reprezentacji Polski.
--
Adrien Hunou za: Przegląd Sportowy

Co sądzicie o tym? Czy Paulo Sousa będzie sięgał po "farbowane lisy" ? #mecz #reprezentacja
  • 16
@ZimnyLeszek2010: Osobiście jestem za "farbowanymi lisami". Jeżeli czuje się Polakiem to co to za różnica czy urodził się we Francji czy w Polsce? On nie miał o tym jak zdecydować gdzie się urodzi. Na całym świecie reprezentacje (nawet mocniejsze z większą bazą piłkarzy niż my) nie przyjmują się tym czy chłop urodził się w granicach ich kraju czy nie. Ma paszport i chce grać? To może spróbować. Ilu świetnych piłkarzy przez
@Banderoza: I co z tego? Nadal może dawać z siebie wszystko. Z resztą skąd wiesz, że ma taki powód równie dobrze możesz powiedzieć, że Glik gra dla Polski, bo mimo że ma niemiecki paszport był za słaby dla nich i dlatego go zagrneli. To jest typowe pierdzielenie januszerki. Tak to można powiedzieć o każdym piłkarzu co ma 2 obywatelstwa zawsze jedna reprezentacja będzie lepsza.
@Dzikijelenzlasu: Perełkę wiadomo będzie ciężko to prawda. Jednak trzeba spojrzeć na to co jest teraz i to co było za Smudy. Był to okres przejściowy. Stare gwiazdy były już u schyłku kariery, nowe dopiero zaczynały wchodzić na wysoki poziom + pojedynczy piłkarze co już coś znaczyli. Nikt nie mówi by brać 11 obcokrajowców i za nic dawać im miejsce w kadrze, nikt nie mówi by brać 5 bo i tylu na