Wpis z mikrobloga

Kolejny raz beka z #uk a generalnie ze smaków brytoli. Kupiłem coś jak zapiekanka mrożona z serem i pomidorami, tak na spróbowanie. Ani to smaku pomidorów ani sera mimo zapewnień na opakowaniu nie ma. Porównałbym do taniej mrożonej zapiekanki w PL. Wpisałem sobie nazwę tego wynalazku w sieci i #!$%@? czytam jakie to dobre, że nadzienie nie jest rozmoczone, ze chrupiące, ja #!$%@? xD pomijam ze cześć opinii sponsorowana, wiadomo, ale to gowno ma generalnie ocenę top, podejrzewam ze w PL co piąty by to #!$%@?ł do kosza
  • 42
  • Odpowiedz
Mirku, czego oczekujesz od kubkow smakowych narodu ktory jest dumny ze swojej "brytyjskiej" potrawy .....fish and chips XD
  • Odpowiedz
  • 8
@Ravd szanuj rybofrytki. Są w pytę, szczególnie z octem.

@golagolagola każdy kraj lubi co innego. Polacy jedzą rosół a inne nacje by to wylały do kibla. W UK jest dużo dobrego jedzenia, nawet takiego typowo brytyjskiego tylko trzeba wiedzieć co kupować. To zupełnie tak jakby kupić gotowe pierogi do podgrzania w mikrofali i twierdzić, że wszystkie polskie pierogi są paskudne bo te z bezdomki były niesmaczne.
  • Odpowiedz
  • 1
@Pieron: nie zgodzę się, chicken soup jedzą, to ze smakuje jak gówno to inna sprawa, ugotowałem im nasz rosół to się chcieli zesrać tak im smakowało. Po prostu nikt im dobrej kuchni nie pokazał
  • Odpowiedz
  • 4
@Pieron: nie chodzi tutaj o knajpy gdzie zjesz dobrze, chodzi o ich smak, którego im brak. 90% potraw jest mdła i po prostu odrzucająca dla człowieka który spróbował w życiu czegoś więcej niż oleju
  • Odpowiedz
@golagolagola: no to nawet wyglada kiepsko. No ale nieoszukujmy sie £1 to szalu sie pewnie nie spodziewales.
Jak chcesz takie gotowe jedzenie to chyba w M&S dostaniesz cos co moze ci smakowac. Mozna zjesc dobrze w uk. Ale nalezy omijac jakies tanie wynalazki bo to noalnie pasza dla plebsu wrzodow mozna tylko dostac.
  • Odpowiedz
  • 2
@golagolagola kupiłeś jakieś truchło 4£/kg i się dziwisz, że smakuje jak truchło? xD. Zaszalej i kup sobie coś porządnego, np Charlie Bighams Salmon en Croute, niestety porządne jedzenie będzie kosztować 4x tyle. Wtedy wydaj opinię na temat jakości brytyjskiej kuchni.
  • Odpowiedz
@golagolagola: Widocznie nigdy nie byles w porzadnej Brytyjskiej restauracji. W Polsce tez jest syfiaste jedzienie jesli pojdziesz do przydworcowej budy po pierogi z mikrofali. Cornish Pastry, Cottage pie, sunday roast, steak pie to tylko killka z bardzo dobrych wyspiarskich dan. Oczywiscie jak kazde danie mozna latwo #!$%@? dodajac do niego syf czy niskiej jakosci produkty. Dania te zrobione ze sztuka sa swietne. Chef Here
  • Odpowiedz
  • 0
@Pieron: a ten dalej swoje. Powtarzam ze nie chodzi o ten produkt nawet, tylko o ich smak. Mince& tatties, próbowałeś? Ja próbowałem kilkukrotnie, robionego w domu, wole do tego nie wracać. Pokazywanie ze można tutaj kupić coś dobrego (btw gotowiec za £7 nie jest raczej daniem mega popularnym które wcina co drugi brytol) jest bez sensu bo chodzi o całokształt
  • Odpowiedz
  • 0
@mielonkazdzika jeżeli zaczynają ci podchodzić kiełbaski brytyjskie to lepiej zrób sobie test na covid. Istnieje tylko jeden rzeźnik w UK który ma je przyzwoite (Redhill Farm z okolic Doncaster)
  • Odpowiedz
  • 0
@LucjanPetarda: byłem, cottage pie to dla mnie jedno z bardziej obrzydliwych dań jakie miałem okazje jeść, połączenie smaków jest mega słabe. Oczywiście każdy ma swoj smak, podobne zdaniem mam o pie z wylewajacym się sosem, nie wiem jak to może smakować
  • Odpowiedz
  • 1
@golagolagola porównujesz domowe polskie jedzenie z budżetowymi mrożonkami i dziwisz się, że nie są smaczne. Porównuj polskie budżetowe mrożonki i jedzenie z tacki z brytyjskim. Samo porównanie uczciwości użytych składników może być ciekawe. Swego czasu stołowałem się regularnie w minirestauracji prowadzonej przez brytyjskie starsze panie i to jedzenie jakoś znacząco nie różniło się od polskiego (pomijając wygląd).
  • Odpowiedz