Wpis z mikrobloga

Szukam TV pod PS5. Co prawda jeszcze nie kupiłem, ale w tym miesiącu się przeprowadzam to planuje już kupić TV i może upolować konsole xD Generalnie zależy mi żeby kilka lat się do gier nadawał się co najmniej 100 mhz odświeżania i HDMI 2.1. Przekątna to 55 cali - na więcej salon nie pozwala, a i chciałbym się zmieścić w budżecie do 4 tys. zł.

Lepszym wyborem będzie Sony XH90 czy Samsung QLED QE55Q75TAT? Czy może jeszcze coś innego?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-55xh9005baep?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=338997&utm_campaign=2021-02&utm_term=Telewizory&ceneo_spo=true

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q75t-smart-tv-uhd-4k.bhtml

#ps5 #telewizory
  • 13
XH90


@Celinka95: Nie porównuj XH90 do Q75 tylko do Q80. Q75 ma krawędziowe podświetlanie, więc wypada gorzej w kontekście dwóch pozostały. Porównując XH90 do Q80:
Na przewagę Sonego nad samsungiem to: Andorid, 2 wejścia HDMI 2.1 oraz wsparcie Dolby Vision. Andorid i Dolby, to dla kogoś kto tego potrzebuje, a 2 wejścia HDMI 2.1 są po prostu bardziej przyszłościowe. Nie wiem jak wypadłbym ten Sony w rzeczywistości, ale zakładam, że równie
@Celinka95: Przeszukałem zagraniczne źródła i wnioski są takie, że XH90 i Q80T to podobne telewizory ale Q80T sprawdza się lepiej do oglądania TV w jasnych pomieszczeniach/ w ciągu dnia i jeżeli dużo na nim grasz. Jeżeli grasz przez 30% czasu a reszta to oglądanie TV szczególnie kiedy jest ciemno to XH90. Teraz w neonecie Q80T mozesz miec za 3550zł tylko musisz dodać drugi jakiś tani produkt objęty promocją rabatową i ci
@mariusz531: @Dawid7352268: Dzięki bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Akurat rozstaw nóżek mnie nie boli, bo telewizor będzie wisiał.

Już od samego czytania od wad i zalet mnie już boli głowa, więc przejdę się do Mediamarktu czy RTV Euro AGD (skoro wreszcie otworzyli xD) i obejrzę je na żywo.
@Celinka95: Jeżeli telewizor gra u ciebie często ,,w tle'' w stylu wiadomosci itd to z tego co wyczytałem może to być problemem dla OLEDów z racji przepalania się przez długie wyświetlanie tego samego koloru np. pasek w wiadomościach.