Wpis z mikrobloga

hej mirasy z #bitcoin #dogecoin, pewnie pytanie padło miliard razy - znalazłem właśnie plik wallet.dat z 2013 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy pobranie Dogecoin Core i cierpliwe poczekanie na synchro coś mi w ogóle da? Czytałem gdzieś, że niby "stare" portfele się nie synchronizują z nowym DC.
Pobralem też Electrum, wyrzuciło mi "Nie można odczytać pliku".
  • 16
@DelicjeSzampanskie: dodaj w configu opcje prune=2000 to nie będzie całego chaina zapisywał na dysku tylko co 2GB kasował. Może można gdzieś pobrać od razu pełny łańcuch do jakiejś tam daty albo zrób eksport klucza prywatnego i spróbuj portfela multidoge. Ale jak wyżej najpierw sprawdź swój adres w eksploratorze czy coś tam w ogóle jest
@DelicjeSzampanskie: hasło jest tylko do transakcji - saldo byłoby widoczne. Ostatnia rzecz: sprawdź czy używasz dobrego pliku wallet.dat, bo on jest w jakimś dziwnym miejscu (program data/ukryty folder). Może korzystasz z utworzonego przy starcie przez klienta. Uruchom klienta z opcją -rescan -reindex -datadir=c:\folderztwoimplikiemwallet żeby mieć 100% pewności. Jak to nie zadziała no to już trudno.