Wpis z mikrobloga

Cześc, poszukiwanie telewizoru trwa. Raczej zdecyduje się na XH90 55 cali ale mam do was pytanie. Sądzicie, że lepiej zrezygnować z ,,bajerów'' np. 120Hz, uważam, że nie są mi potrzebne itd i wybrać telewizor 65 cali do 4 tysięcy czy brać 55 cali ze wszystkimi ,,bajerami'' nie wiem też czy np. jakośc obrazu w telewizorze 65 cali do 4 tys. będzie zauważalnie gorsza niż w takim XH90 55 cali? Tv głownie do netflixa i jakieś 20% używania to ps5. Leże ok. 230cm od ekranu tv.

ps. Wiem najlepiej dołożyc 1500 i mieć oleda lub 3000 i mieć jescze lepszego oleda ale chce przeznaczyć na tv max 4tys.
#telewizor #telewizory #ps5 #telewizja #elektronika
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@Dawid7352268 tydzień temu kupiłem xh90 w wersji 55 cali, polecam z całego serduszka, tv kupione typowo pod netflixa i ps5 które przyszło niedawno, sprawuje się idealnie, jak masz pytania wal! Tańsze tv nie mają często stref wygaszania, co robi mega robotę w netflixie itd :)
  • Odpowiedz
@Maciek952: Za jaką cene udało sie kupić :D ? I w jakiej odległosci siedzisz od TV? wyczytałem w róznych poradnikach ze 55 cali to nie siedziec dalej niż 230 cm od ekranu z tym, że 65 cali i moje ok. 230cm od ekranu to wydaje mi się, że ogromny bedzie ten telewizor o ile go zmieszcze w sypialni na komode.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dawid7352268 3700 z Sony center ale z 5 letnia gwarancją , w zasadzie cena wcześniej schodziła do ,3500 więc stwierdziłem że nie ma sensu dłużej czekać , od tv mam jakieś 2.5-3m tak patrząc na oko, i cóż... Wiadomo że 65 cali byłoby lepsze ale coś nie chciałem dorzucać kolejnego tysiaka wcześniej miałem 55 cali i było okej, teraz poszedłem po prostu w jakość , co również i tobie polecam, bo nic
  • Odpowiedz
  • 0
@Dawid7352268 wydaje mi się że stykanie Ci 55" q z jakości będziesz bardziej zadowolony niż z serii 70/80/85 ze względu na wygaszenia itd, ja czasem na fotelu usiądę bliżej ale tv w zupełności nie wydaje się też jakiś zajebiście mały :) po prostu jest okej ( mam dużą ścianę )
  • Odpowiedz
  • 0
@Dawid7352268 hmm, ja w poprzednim tv miałem kłopot z nierównomiernym podświetleniem i cloudingiem, przy wygaszaniu nie ma już tego problemu w zasadzie nigdy, więc wszystko zależy od tego co oczekujesz od tv :) od Sony to imo xh90 ma port HDMI 2.1 poprzednie średnio ale w zasadzie mało gier to teraz obsługuje itak ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Dawid7352268 jakość nie będzie jakaś przepaścią między tymi dwoma tv, myślę że głównie byś to odczuł wieczorem na czarnych strefach a tak jak Ci to nie przesądza to idź imo w 65 cali jak się zmieści i ciesz się z tv :)
  • Odpowiedz
  • 3
@Dawid7352268 mam 3m do telewizora i kupiłem xh90 75cali. Przez pierwsze 5 minut miałem myśl "za duży", ale teraz myślę że 85cali też by weszli, ale cena już zaporowa. A nie kupowałem OLED bo wolałem większy ekran, a nie idealny obraz.
  • Odpowiedz
@Dawid7352268: moim zdaniem 65 cali trochę gorsza jakość obrazu >>> 55 trochę lepsza jakość obrazu

gram z ok. 200 cm na Samsungu Q74 i jest naprawdę super... właśnie o to chodzi w 4K! to robi robotę dlatego, że możesz blisko siedzieć i jest efekt kinowy i widać różnicę pomiędzy 1080p, a 4K, na 55 calach różnica nie będzie aż tak znacząca

mi się też na początku wydawał wielki, ale już się
  • Odpowiedz