Wpis z mikrobloga

@mrq: Generalnie w plikach mam cały czas podkreślone django. Piszę from django i django mam podkreślone. Jak debuguje to wywala np:

from django.conf.urls import include, url
ModuleNotFoundError: No module named 'django'

mimo iż na projekcie czy to pod pip list czy pip freeze pisze że jest django 3.1.4
mam cały czas podkreślone django


@Gorthin: wiesz co, tam nie ma dużo to możesz zacząć od nowa od nowego projektu. Licząc na to że będzie coś inaczej i będzie działać.

Taka dygresja mi się przypomniała:
Nie można np. zmieniać ścieżki do całego projektu pycharm/django bo interpreter pythona w venv jakoś w sobie zapisuje ścieżkę do niezbędnych plików i po zmianie miejsca jest ogólnie problem z poprawnym działaniem.
Na początku ćwiczenia robiłem venv, i wchodząc do ćwiczenia przełączam się na niego. Jak na zdjęciu.


@Gorthin: w pycharm venv robi się automatycznie przy "zakładaniu" nowego projektu. I on tez automatycznie się ładuje po uruchomieniu programu. Przynajmniej w wersji community - nie wiem jak tam w pro itp.
@brakslow: Kwestia jak go sprawdzić? Niby mam ustawiony interpreter jak na zdjęciu. Niby odnosi się do folderu tego projektu, ale dalej nie wiem o co chodzi,

Mam wrażenie jakby ten html nie ogarniał tych {% block content %} tak jakby nie wiedział co to jest i jak ma to zinterpretować.

Nie wiem czy nie powinno to być jakoś tak ugryzione:

Title
@mrq: Tak, mam do zrobienia teraz blog na django, więc zaje się tym, ale nie mam pojęcia o co chodzi w ogóle.

Nie zmieniam własnie ścieżki do projektu. Stąd chyba nie o to chodzi.
Tak własnie utworzyłem środowisko. Ale wchodzę sobie i wpisuję ll_env\Scripts\activate za kazdym razem żeby aktywować środowisko projektu.

Mam wrażenie jakby ten html nie ogarniał tych {% block content %} tak jakby nie wiedział co to jest i
@Gorthin: czysty html czyli już przerenderowany będziesz miał jak poprawnie będzie działał server i koniec końców tak to będzie wyglądać dla osoby "z zewnątrz". Zaoraj stare i zacznij od nowa, zerknij na inne zródła wiedzy np. poniżej ;)

A jak robisz bloga to polecam https://www.packtpub.com/product/django-3-by-example-third-edition/9781838981952
Znajdziesz na pewno to gdzieś piracone (choć widzę ze jakiś dostęp tam jest) a i same źródła (https://account.packtpub.com/getfile/9781838981952/code) powinny być dostępne na tamtej stronie.

EDIT:
@brakslow: Tak, nie mam nigdzie. Tak po prostu w pycharm jest ustawione jak tworzę nowy plik html. to od razu jest to wypisane. Po prostu to usuwam i wpisałem kod tak jak podałem. Tylko własnie zastanawiałem się czy nie powinien być taki schemat, aby przeglądarka czytała dobrze tego html'a.
@mrq: Aha, czyli jak dokończyłbym projekt to ten html wyglądałby tak jak powinien?

Tak, zrobie bloga, bo będę sobie może prowadził co jakiś czas :D przy okazji html/css się bym pouczył

To na pewno skorzystam z linku, gdzieś tam znajdę spiracone, albo dokupię. Zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zobaczymy.
@mrq: @brakslow:
Uzupełniłem trochę rzeczy z ćwiczeń, dodałem nowe rzeczy z następnego rozdziału. I chyba działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie surowo to wygląda. Ale nastepny rozdział to upiekszanie, więc powinno wyglądać lepiej.

Wszystko póki co działa, tylko wygląda surowo. Użytkownicy się dodają. Logowanie działa. Każdy widzi swój temat, dodaje tematy i posty i może je edytować ( ͡° ͜ʖ ͡°)