Wpis z mikrobloga

Po skończeniu #assassinscreed valhalla sięgnąłem po poprzednią cześć Origins i jestem zachwycony. Nie wiem dlaczego gra jest tak nie doceniana. Moim zdaniem lepsza część od valhalli pod wieloma względami, która zrobiła krok w tył jeśli chodzi o takie aspekty jak:
- questy poboczne
Mysteries to nie to samo co długie linie fabularne z konkretnymi zadaniami

- skrytobójstwo
1 shot z łuku w valhalli a jak się coś nie uda to nie ma problemu bo 10 przeciwników nie robi problemu. W origins potrafi ci się pół miasta zlecieć i jeszcze elit przeciwnik. Mamy dodatkowe zabawki typu zatrute strzałki, bomby itp. W valhalla dodali skrytobójstwo ale jest całkowicie zbędne bo preferowany styl gry to na "vikinga".

- rozwój postaci
Przez całą valhalle byłem o wiele silniejszy od przeciwników bo robiłem wszystkie znaczniki więc 400 poziom mocy wbity w połowie gry.

- itemy
Nie ma znaczenia w valhalli jaki masz item, każdy sobie podbijesz do legendarnego i czy będziesz walczył excaliburem, młotem thora czy siekierką daną na początku gry nie ma znaczenia.

- otwarty świat
Starożytny Egipt bardziej mi się podoba niż Anglia. Nie ma takiej innej gry gdzie można zwiedzić piramidy w Gizie czy Aleksandrię.

Po Origins zagram jeszcze w DLC i Odyssey ale coś myślę, że Odyssey poszedł właśnie w stronę valhalli i będzie najgorszą częścią z tych 3. #gry #grykomputerowe
ethics - Po skończeniu #assassinscreed valhalla sięgnąłem po poprzednią cześć Origins...

źródło: comment_1611938965KJT00MLwEGLBf712ow3CpX.jpg

Pobierz
  • 10
@ethics: Grałem chwilkę w Origins i odpadłem momentalnie przez ten pustynny klimat. W Odyssey się wciągnąłem bardzo. Grecja, Ateny, Sparta, ten ładny kolorowy krajobraz, fajne miasta, ciekawa fabuła. Nawet odmóżdżające eliminowanie przeciwników z ich fortec jest przyjemne zwłaszcza jak robisz to po cichu, tego z łuku, tego z krzaków, tutaj pułapkę zastawić, tu klatkę z lwami otworzyć (ʘʘ) . Można i na rambo bo i tak każdego
@ethics: jak to niedoceniana? Gra zgarnęła w większości pozytywne oceny i sprzedała się zadowalająco.

PS. Zatrzymałem się na AC III i zastanawiam się czy część po części wspinać się do Vallhalli czy zacząć od rewitalizacji SERII origins a późnij odyseja i wikingowie.