Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #modelarstwo, proszę o poradę. Muszę przygotować własną formę do odlewów z silikonu, a nigdy wcześniej tego nie robiłam. Problem polega na tym, że kształt planuję ściągnąć ze szklanego przedmiotu. Jaki sprawdzony środek przeciwadhezyjny polecacie, żeby silikon nie przywarł do szkła? Nie chciałabym go zniszczyć. Zależy mi na tym, żeby forma zachowała regularny kształt bez nadprogramowych zgrubień, więc chciałabym, żeby warstwa środka zabezpieczającego była możliwie jak najcieńsza. Będę też wdzięczna za wszelkie praktyczne porady - na co uważać, czego absolutnie nie robić etc. :)
#kiciochpyta #silikon #rekodzielo
  • 7
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: do szkła popularny cx80 preparat konserwacyjno-naprawczy (rodzima wersja wd40) spokojnie się nada, bo nie wejdzie w reakcję ze szkłem, trzeba tylko pamiętać żeby dokładnie umyć po nim formę, bo może wchodzić w reakcję z silikonem. Ja do formy robiłem wg tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=NlzAuOncN2k i nawet spoko to wyszło.
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: Oczywiście do jakiś ważniejszych elementów, gdzie wymagana jest wysoka jakość powierzchni to mają jakieś specjalnie rozdzielacze woskowe( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podałem patent, który o dziwo działa i jest bardzo tani. Pewnie w porównaniu do specjalnych rozdzielaczy, trzeba zostawić grubszą warstwę wosku