Wpis z mikrobloga

Mireczki spotkaliście się i pracowaliście z pustakiem TERMOTON 25? Zastanawiam się nad budulcem na domek działkowy 30 m2 gdzie głównym argumentem jest koszt. Szukam najtańszej opcji (oprócz próby skompletowania materiału od kogoś komu zostało po budowie, ale może być ciężko żeby nazbierać na ~50 m2 ściany).

Na 1m2 zużywa się 12 szt. tych pustaków więc wychodzi 48 zł (12 x 3,93 zł/szt. w takim lerła), plus oczywiście jakaś zaprawa/(piano)klej. Da radę coś taniej?

PS. wcześniejsza rozkmina na temat fundamentu/ławy -> https://www.wykop.pl/wpis/55148865/temat-fundamentu-pod-murowany-domek-dzialkowy-wymi/

#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont
źródło: comment_1611856516NGmX5mSXkuvTsPyu5TGQ7q.jpg
  • 10
@Sondokan: Coś mi sie tu nie zgadza:
1) głównym argumentem jest koszt + pianoklej => to nie będzie najtaniej. Pianoklej jest droższy niż zaprawa (chyba, że liczysz zakup betoniarki to pistolet z klejem będzie tańszy).
2) głównym argumentem jest koszt + skompletowania materiału od kogoś komu zostało po budowie => bierzesz pod uwagę koszt transportu? 72szt na palecie. Waga palety 850kg. Przyczepka 750kg o ładowności 550kg - czyli powinieneś robić 2
Mozna kupić bloczki niższej klasy z defektem. Np odciśniętej monety w bloczku. Taka cegla nie spełnia wymogow deklaracji uzytkkwych ale praktycznie nie wpływa taki defekt na wytrzymałość.
@Skwarek85: monitoruję okolicę w kwestii używanego materiału, jednak to loteria. Koniec końców HDS trzeba będzie wynająć bo wożenie tylu palet przyczepką jednak nie jest warte takiej oszczędności.

Patrząc na ceny towaru w sklepach myślę, że najtaniej wychodzi ten budulec https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/cegly-pustaki-i-bloczki-betonowe/pustak-ceramiczny-termoton-25-p-w-kl-15-32-5-x-25-x-23-5-cm-owczary,p431083,l345.html (niecałe 9 palet) i standardowa zaprawa murarska za 10 zł/25kg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Osrakek88: sam liczyłem, nawet nie kontaktowałem się z hurtownią, postawie szopę na działce. A zostało tyle bom cep i policzyłem powierzchnie bez odjęcia zelbetow, i stropów a jak policzyłem objętość zelbetow i stropów, podzieliłem przez objętość jednego bloczka to mi wyszła ta ilość palet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
li materiał będziesz miał za darmo to może się zrówna cena paliwa + wypożyczenie przyczepy na 2 dni (w 1 dzień tego nie ogarniesz, chyba, że w kilka osób).


@Skwarek85: HDS z olx za 300 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)