Wpis z mikrobloga

#skyrim
Hej, nie pamiętam ale chyba w pierwszym dużym mieście(tam gdzie pierwszy raz walczymy ze smokiem), Whiterun, można zostawić ciężkie przedmioty/śmieci w beczkach zaraz przy wejściu do miasta u kowalki, chyba nie znikają?

Chcę zrobić przejście wysokim elfem, pół magiem, pół nożownikiem-skrytobójcą(złodziejaszkiem), plus chcę wreszcie spróbować alchemię, zioła, przepisy + zaklinanie przedmiotów... sporo badziewia się zbiera chyba przy takim przejściu, kiedyś przechodziłem kowalem i chyba zanim się dorobiłem domu, to przechowywałem gdzieś w półce w "pałacu" u Erla, teraz googluję i niby ludziom giną przedmioty tak przechowywane, może to zależy od wersji/jak często się odwiedza "skrytkę".
Jest sens się bawić w alchemię, czy to niepotrzebne spowalnianie gry? 'Potiony" podstawowe i tak wypadają tyle ile potrzeba, chodzi mi raczej o nietypowe. to samo z zaklinaniem, warto wydziwiać z jakimiś dziwnymi zaklęciami przedmiotów?
Jest sens latać z jedną ręką na czarze ataku, drugą z fikuśnie zaklętym sztyletem/mieczykiem? Czy klasycznie obydwie dłonie na czar(perki dają dość spory bonus jak są dwa takie same czary)

Oglądam na YT tego popularnego typa(po angielsku nagrywa), co przechodzi Fallouty/Skyrima w dziwne sposoby(typu cała gra łyżką/łopatą, czy innym nożem do masła, albo tylko skacząc, tylko chodząc do tyłu... wiecie o którego chodzi. Chcę odświeżyć grę, bo zawsze wychodzi mi ten sam "build na łatwiznę", nudne to, a gra przecież ma taki potencjał gdy się patrzy na jego kosmiczne przejścia:).
Próbowaliście jakieś dziwne buildy? Przejścia z nietypowym założeniem? Jakie?
Pozdrawiam
RabarbarDwurolexowy - #skyrim
Hej, nie pamiętam ale chyba w pierwszym dużym mieście(...

źródło: comment_1611852027nbzJU9mNREV24tU070PBml.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: w beczkach itp loot się resetuje po iluś tam dniach, więc lepiej w swoim domu trzymać
Alchemia i zaklinanie ma sens jeżeli władujesz w to sporo perków i założysz itemki/ wypijesz poty, wtedy z tego i pieniążki kosmiczne będą i najlepszy sprzęt (np +400 hp i many na zbrojce)

Przechodzenie z buildem to trzeba wiedzieć co gdzie i kiedy, jest fajne jak się filmik ogląda, albo nie chcesz 20
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy:
Co do alchemii - można na niej bardzo dużo zarobić, lvluje się najszybciej, pozwala stworzyć dużo mocniejsze bronie, zbroje i enchanty. Kilka fajnych mikstur może wspomóc rozgrywkę.
Co do skrytki to jest kilka opcji
- towarzysz (jeśli rozkażesz mu coś podnieść, to limit ciężaru się nie odpali
- w whiterun zaraz obok kowala masz domek
- możesz też zrobić swój domek (np w falkreth), gdzie możesz zrobić ogród (do hodowania składników alchemicznych), postawić kuźnię, koło, warsztat, stół do alchemii
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: @Oppaimancer: Wiem, że wpis sprzed dwóch tygodni, ale ja grałem w Legendary Edition i wszystkie śmieci trzymałem w skrzyni w domu Gerdur, siostry tego buntownika, z którym uciekaliśmy z Helgen na początku gry i mi te przedmioty nigdy nie zniknęły.

Część też trzymałem w beczkach obok kuźni w Białej Grani/Whiterun i też nie zniknęły, więc wydaje mi się, że można, chociaż nie wiem jak jest w Special
  • Odpowiedz