Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu kupiłem akumulator Norauto xD No i było ok do teraz... Rozładował się tak że nie szło odpalić. Wziąłem i naładowałem go w domu i padł po dwóch dniach. Dobrze że za każdym razem pod domem ;)) Niby ma 3 lata gwarancji - ale chyba kupę nowy. Pytanie do ekspertów - czy winnym może być to że auto lata krótkie trasy po mieście? 5 kilometrów dziennie max? Czasami stoi po dwa dni nieruszane? Z tym że wcześniej nie było żadnych kłopotów... Nawet podczas mrozów. No i jeszcze jedna sprawa - w aucie jest zainstalowana kamera z trybem monitorowania auta która podpięta jest pod adapter zasilania... który to ma za zadanie odciąć zasilanie kamery gdyby za bardzo spadło napięcie na akumulatorze. Adapter pod jaki podpięty jest rejestrator to ten: Link Viofo. Adapter i kamera od zawsze współpracowały z tym akumulatorem i dopiero teraz zaczęły się jakiekolwiek kłopoty z rozruchem.

Podsumowując: Kupować nowy akumulator bo Norauto to szmelc czy szukać przyczyny w innym miejscu (krótkie trasy, adapter od kamery)?

#motoryzacja #samochody #pytanie #norauto
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@szczurek_87 nawet przy "markowym" akumulatorze miałbyś w końcu taki problem. Niedoładowany akumulator po jakimś czasie traci swoją pojemność, dlatego w przypadku takiego stylu użytkowania powinieneś go podładować raz na jakiś czas
  • Odpowiedz
czy winnym może być to że auto lata krótkie trasy po mieście? 5 kilometrów dziennie max?


@szczurek_87: tak, aku z Norauto to też nic najlepszego więc to też się przyczyniło do padnięcia. Kup nowy aku dobrej firmy i tyle. Ja mam bardzo podobnie, robię jeszcze krótsze "trasy" dziennie. Mam auto z systemem Start/Stop które jest bardzo wrażliwe na wszelkie nie doładowanie akumulatora i jak tylko coś mu nie gra to wyłącza
  • Odpowiedz
@szczurek_87: sprawdź jakie jest napięcie na aku, drugi raz po naładowaniu. Jeżeli poleciała cela, to będziesz miał 1,5V mniej i aku do wymiany. Jeżeli jest OK, to wina może być po stronie samochodu. Dwa lata, to trochę mało na nowy akumulator.
  • Odpowiedz
ator.


@wedrowycz: Nie mam miernika napięcia. Ogólnie jak go podłączyłem pod prostownik to bardzo szybko został naładowany - powiedzmy coś w okolicach godziny czasu. Chyba że to standardowy czas...
  • Odpowiedz