Wpis z mikrobloga

#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Ostatnio na tagu #lego ciągle widać te same zestawy: Saturn V, ISS, ze 2 Technic i od czasu do czasu jakiś Creator Expert (Mustang/modular). Postanowiłem więc przypomnieć Wam jedną z klasycznych serii i zobaczyć, czy #nostalgia Was dopadnie. W ciągu 2 miesięcy pokazałem Wam wszystkie zestawy, jakie TLG wypuściło w serii Western. Zestawów jest niby 20, ale 3 to wznowienia z roku 2002 (6762, 6763, 6764), a jeden zestaw ma 2 zupełnie różne numerki (6790, 6791), bo raz był sprzedawany w kartonie, a raz w polibagu :)

Chciałem je zaprezentować w trochę inny sposób, niż wszystkie dotychczasowe sety (gdzie po prostu pokazywałem karton z klockami) - i mam nadzieję, że mi się to udało, a Wam się podobało. Niestety, nie oszacowałem poprawnie ilości klocków jakie mi będą do tego potrzebne (w końcu makieta ma około 230 x 115 cm), więc miejscami całość wygląda ubogo (to jest mój pierwszy projekt, więc wyszedł brak skill'a). To się jednak zmieni niedługo - odebrałem już kilka tysięcy dodatkowych klocków (a ciągle czekam na 5 paczek z klockami), przyszły baseplate'y i będę mógł wprowadzić sporo zmian (wliczając te zaproponowane przez Was) :)

Za kilka dni wrzucę zdjęcia ze składania tych starych zestawów, oraz będę wrzucał nowe foty makiety jak będę wprowadzał do niej kolejne zmiany. No a teraz zamykam już japę i łapcie foty:

Zdjęcia części z indianami: https://imgur.com/a/uYD9kwv
Zdjęcia z poprzedniego miesiąca: https://imgur.com/a/JHx8gy2

PS: jeśli macie jakieś pytania - walcie śmiało.
PS2: na kilku zdjęciach widać kartony z @al_to - niestety nie miałem innych pod ręką, żeby zasłonić fragmenty pokoju :(

#feels #gimbynieznajo #western #indianie
damw - #legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brick...

źródło: comment_1611658728ZbsfgbLBLVk4eDc96nVGcQ.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damw: Czyli złodziej, wszystko jasne. Nie no szacuneczek bo na prawdę zajebisty zestaw. Muszę się zagłębić w zestawy lego. Pewnie te wychodzące na bieżąco są tańsze i warte zbierania.
  • Odpowiedz
Czyli złodziej, wszystko jasne


@zboinek: wiesz jak jest - rząd kombinuje, jak cię okraść z twoich pieniędzy, ty kombinujesz, jak się nie dać okraść (zwłaszcza, że i tak nic z tych wyższych podatków mieć nie będziesz) ( ͡~ ͜ʖ ͡°) A już na pewno nie emeryturę.
Więc po co na UoP robić, jak nic z tego się nie ma, poza oddawaniem prawie połowy pensji w formie
  • Odpowiedz
Pograj w RDR2, może Cię coś zainspiruje


@kfiatheck: nie mam niestety konsoli ani PC wystarczająco mocnego, żeby odpalić RDR2. Ale w sumie screenów różnych mogę poszukać w necie

Pustynie możesz urozmaicić jakimiś wolno stojącymi kaktusami-gigantami, samotnymi drzewkami, jakies wyschniete koryto, obóz kowbojów z ogniskiem i skradający się zza krzaka indianin.


@Jasza_Henrykowicz: w sumie spoko pomysły. Na listę sobie wrzucę i zobaczę co z tego wyjdzie
  • Odpowiedz
@damw: makieta piękna, ale to wiesz. Mnie interesuje jak ty przechowujesz te zestawy z makiety? Masz to gdzieś ustawione czy masz tak wielki dom, ze masz osobny pokoj na lego? Ja mam tez niezłą kolekcję, ale z racji młodego wieku nie mam tak dużego kwadratu, żeby wszystko eksponować.

PS. Określenie CEO JDG zamiast mam jednoosobową działalność gospodarczą to ładna gra słów, przy laskach zawsze mów to pierwsze
( ͡°
  • Odpowiedz
Masz to gdzieś ustawione czy masz tak wielki dom, ze masz osobny pokoj na lego


@Godir17: mam osobny pokój na moje biuro, gdzie również trzymam wszystkie moje zestawy. Aktualnie cała makieta jest na podłodze za moimi plecami, ale tutaj już dużo miejsca nie zostało, więc aby dalej ją rozwijać - wyleci do drugiego pokoju.
  • Odpowiedz
suuuper, ale jak dluzej popatrzylem to mysle ze troche wszystkiego za duzo nawalone w jednym miejscu


@Hurraoptymistyczny: w następnej wersji będzie to wyglądać lepiej. Mam dodatkowe 27-30 baseplate czyli mogę zwiększyć o ponad 75-100% rozmiar tej makiety (zobaczę jak to wyjdzie, czy będzie sens i czy mi się w pokoju zmieści xD), więc nie będzie tak naćkane wszędzie oraz będę to mógł lepiej rozplanować przestrzennie.

co to jest za dziadek
  • Odpowiedz
No dałam ale przecież w gorących i tak się pokaze HELOL


@dobrzecisiewydaje: no o tym przecież mówię. Jednego dnia dajesz unsub, a drugiego przez gorące mój wpis cię dopadł
  • Odpowiedz