Wpis z mikrobloga

Jaka, waszym zdaniem, byłaby najlepsza koalicja rządząca w Niemczech, po jesiennych wyborach federalnych:

#neuropa #4konserwy #niemcy

Jaka koalicja?

  • CDU/CSU - SPD 3.0% (1)
  • CDU/CSU - FDP 60.6% (20)
  • CDU/CSU - Zieloni 6.1% (2)
  • CDU/CSU - Zieloni-FDP 3.0% (1)
  • SPD - Zieloni 6.1% (2)
  • SPD - Zieloni-Lewica 21.2% (7)

Oddanych głosów: 33

  • 21
CDU/CSU - FDP


@kezioezio: jeśli FDP wejdzie, to będzie powyższe, jeśli nie wejdzie to będzie szeroki front z SPD i Zielonymi dlatego, że SPD samo nie wejdzie bo to byłby ich koniec.
Wrogość wobec kierowców np ograniczenia do 30 przy domach starców nawet na drodze z 6 pasami. Podatek od paliw. Podatek od gruntu. Najniższe emerytury w stosunku do odkładanych składek produkują biednych starców. Równanie pracujących z tymi którzy ani dnia nie przepracowali. Zamoreyzm na Facebooku. Na forach i w pracy
jeśli FDP wejdzie, to będzie powyższe


@qluch: niby na jakiej podstawie? W tej kadencji się nie dogdali bo CDU chce kontynuować mocną proekologiczną i prosocjalną politykę co FDP traktuje z rezerwą. Już nie mówiąc, że koalicja z nimi nie musi dać większości.
koalicji z Zielonymi


@kezioezio: ja tam nie wiem jakim cudem grune jeszcze istnieje po tej afarze z nibelungenschule. Widać w każdym kraju, polityka to pomyje w krysztale.

niby na jakiej podstawie?


@NapalInTheMorning: Merkel nie będzie już kanclerzem?

https://biznesalert.pl/armin-laschet-polityka-klimatyczna-wegiel-niemcy/

Poza tym:

O przewodnictwo w partii ubiega się trzech kandydatów, którzy chcą zastąpić na tym stanowisku bezbarwną i niefortunną Annegret Kramp-Karrenbauer: były przewodniczący klubu poselskiego CDU/CSU Friedrich Merz, premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin
Niemcy chyba tez preferują koalicje z zielonymi.


@kezioezio: nic dziwnego, koalicja z Zielonymi to będzie Hartz 5 a akurat Niemcy potrzebują odciążyć się z socjalu i wrócić do ordoliberalizmu
a podlinkowany artykuł czytałeś?


@qluch: Nie zauważyłem go. Już przeczytałem. Pytanie tylko, czy facet utrzyma swoje stanowisko, czy na potrzeby partii będzie kopią Merkel, bo wszystko na to wskazuje. No i, co wynika z sondaży, społeczeństwo popiera politykę proekologiczną, więc jak przed wyborami będzie obnosił się z tym, że on jest sceptycznie nastawiony do "zielonej polityki", to ci ludzie, którzy głosują za CDU a popierają ekologiczne rozwiązania mogą odejść do Zielonych.
Pytanie tylko, czy facet utrzyma swoje stanowisko, czy na potrzeby partii będzie kopią Merkel, bo wszystko na to wskazuje.


@kezioezio: Trudne pytanie. Prawdą jest, że plusem Merkel była jej typowo niemiecka pragmatyczność i wręcz patologiczna w polityce wolność od afer przez tyle lat (pomijam małe problemy w partii). Od kolejnego kanclerza będzie wymagało się przedewszystkim takiego stylu prowadzenia polityki. Toteż żadnych nagłych zmian nie spodziewam się ale polityka proekologiczna jest efektem