Wpis z mikrobloga

Fini, ostatnio dużo się mówi na tagu o stalkingu ine rzeszy, jako, że mam w rodzinie radcę prawnego postanowiłem naruszyć z nim ten temat. Uzyskałem następujące nimfomasje:
jest ścigany z urzędu jednak muszą wystąpić następujące przesłanki - prześladowanie musi być uporczywe jak również wzbudzać w poszkodowanym poczucie zagrożenia. Pokrzywdzony musi bać się o swoje zdrowie, życie.
Zadzwoniłem również do mecenas prowadzącej portal stalking.com.pl, podałem się za znanego jutubera i opisałem sytuacje tagu BONZO na wykop. Pani mecenas powiedziała, że oczywiście mogę próbować, ale jest zbyt mało przesłanek. Dodała, że w ubiegłym roku było prawie 7000 zgłoszeń stalkingu i jedynie połowa trafiła na wokandę, reszta umożona lub śledztwo odrzucono z powodu zbyt małej liczby dowodów.
Pani mecenas dodała, że 90% tych, które weszły na wokandę przejawiają się: groźbami, nachodzenie powoda w pracy, uporczywym telefonowaniem do powoda itp. Oczywiście powód musi mieć dowód, że nie rzeczy sobie takich sytuacji, najlepiej wysłany listem poleconym do stalkera. A przecież my wyraźnie słyszeliśmy, że znany jutuber nic sobie nie robi z tego, bo tylko robimy mu reklamę. Kótko na temat. Bęc!
#bonzo #patostreamy
  • 27
@Szwagier_Teli: mylisz się, to co robicie to stalking i hejt oraz upublicznianie prywatnej korespondencji i myślisz naiwnie że nie spotka cię za to kara bo ty 'tylko' przekazujesz to dalej. Właśnie za to przekazywanie będziesz odpowiadać karnie.
@Szwagier_Teli: z nikim się nie konsultowałeś i piszesz wymyślone głupoty, bo stalking jest ścigany na wniosek pokrzywdzonego przez policję, a prokurator stawia zarzuty i działa po stronie ofiary, a ty jesteś niepoważny myśląc, że twoje tłumaczenia będą jakąkolwiek linią obrony. W internecie nie jesteś anonimowy i za to co robicie odpowiada się karnie, to tylko kwestia czasu.
@zxcnnwnw: to napisałem, że ścigany z urzędu. Najistotniejsze jest, że stalking musi wzbudzać poczucie zagrożenia, a jakie ja stwarzam zagrożenie życia, zdrowia? Jakbym dzwonił do Uszatka, nachodził w pracy. Poza tym, Mateusz uważa, ze tylko robimy mu reklamę wiec nie czuje zagrożenia. Dzwon na psy, tata z nimi pogada i jeszcze tobie postawie zarzuty z kodeksu cywilnego
@Szwagier_Teli:

Art. 190a.

§ 1.
Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Istotnie naruszacie prywatność przez publikowanie nagrań w rozmowie z jakimś oszustem, przypuszczam że z tobą i nie ma z tym zarzutem żadnej dyskusji ani wytłumaczenia, bo wiecie że tiger czyta tag
zxcnnwnw - @Szwagier_Teli:
 Art. 190a. 
§ 1. 
Kto przez uporczywe nękanie innej oso...

źródło: comment_1611344521bfjFAS855CAVMukbwsBUvE.jpg

Pobierz
@zxcnnwnw: poza tym nie możesz zgłosić stalkingu na Uszatku, to może zrobić tylko Uszatek, bo będą weryfikować jak to stwarza realne zagrożenie/ poniżenie itp. Jednego poniżają gole zdjęcia, innego nie. Tata mi powiedział ;)
@Szwagier_Teli: ty się już martwisz i powinieneś bo jesteś odpowiedxialny za publikowanie na wykopie,probujesz teraz tylko jak cwanaik zwalic wine lub odwrocic uwage od siebie. Postaram sie dowiedziec o kim mowisz ale watpie ze mowisz prawde tak samo jak z tymi prawnikami. W ogole brzmisz jak nastolatek ktory noe zdaje sobie totalnie sprawy z konsekwencji i skutkow swoich dzialan, no to poznasz je w końcu i żaden prawnik was nie wybroni
zxcnnwnw - @Szwagier_Teli: ty się już martwisz i powinieneś bo jesteś odpowiedxialny ...

źródło: comment_1611345544Urf5xF7LkWop18grSrpi06.jpg

Pobierz
@zxcnnwnw: nie jest się ponad prawem tylko ma się lepsze argumenty. Ty za to brzmisz jak nauczycielka, która wiecznie strofuje uczniów nie operując argumentami merytorycznymi. Powtarzam jeszcze raz: mam w rodzinie radcę prawnego, nieposzlakowana opinie do dzieła ;)
@Szwagier_Teli: nie takie cwaniaki spotkały się już z wyrokami skazującymi. Nie będziesz pierwszy ani ostatni w tej kolejce. Ja już cię chciałam ostrzec ale jesteś chyba zbyt pyszałkowaty i zlekcewazzyles to, więc widzę że bez kary do ciebie nie dotrze.