Wpis z mikrobloga

Hej, pomagam rodzicą wybrać #fotowoltaika , aktualnie mam dwie oferty i chyba wybór tej tańszej wychodzi dużo lepiej, lepsza cena i podzespoły z tego co zrobiłem rozeznanie na wykopie i internecie. Może ktoś mi doradzi czy to wychodzi że tak powiem w uczciwych pieniądzach. Ewentualnie jeśli ktoś może polecić firmę z #dolnyslask to tez by było super.

1. firma

Moduły Fotowoltaiczne:
- MODUŁ PV Q.CELLS Q.PEAK DUO G8 355 MONO HALF CUT CZARNA RAMA
- Ilość modułów 28 szt

Falownik:
- FRONIUS SYMO 10.0-3-M
- Moc: 10kW, Ilość faz: 3


Cena brutto 39906,00

2. firma

Moduły Fotowoltaiczne:
- Jinko Solar JKM 385M-6RL3-V BF
- Ilość modułów 25 szt

Falownik:
- Solax MIC X3-9.0-T-D Three Phase,2x MPPT
- Moc: 9kW, Ilość faz: 3


Cena brutto 45 630,23

#energetyka #panelesloneczne
  • 8
@Rudix: Fachowcem w temacie nie jestem ale na froniusie to 3/4 automotive stoi co raczej oznacza ze solidna firma (niekoniecznie w tym temacie ale ogolnie to renome ma)

Kumpel niedawno solary zakladal-zwroc jeszcze uwage jak z gwarancja zeby sie nie okazalo ze moze byc lipa :P
@Rudix: jak powiedzialem ja nie w temacie-jedyne co to wiem tyle co z kumplem gadalem. I jesli chodzi o gwarancje to costam wspominal ze jedni dawali normalna a u innych nie bylo to takie proste. W uproszczeniu chodzi o to gdzie jest "siedziba" firmy.

Bo jesli gdzies w europie to pol biedy ale jak w chinach to problem. Bo przedstawiciele robia tak ze nie rozpatruja pojedynczego zgloszenia bo im sie nie
@Rudix: Wybrałbym opcje pierwszą, Fronius jest uznaną marką na rynku, odnośnie paneli proponowałbym wybrać panele Qcells G8+, ten plus to różnica w gwarancji, zamiast 12/25 jest 25/25. Cena będzie się różniła o około 10%. Odnośnie Froniusa, ma w standardzie 7 lat gwarancji (w przypadku mojego dystrybutora). Jeśli chodzi o gwarancje na wykonanie jest różnie, jedne firmy dają 2-3 lata inne 5 lat (w tym moja). Gdybyś był zainteresowany ofertą zapraszam na