Wpis z mikrobloga

Nikt wam tego nie powie ale brak takich najprostszych funkcjonalności jak
- ruch uliczny
- ai NPC
- AI policji
- system kolizji

jest spowodowane starym silnikiem gry. Tak największa wg fanbojów zaleta CDP czyli własny silnik okazał się gwoździem do trumny. Silnik napisany na potrzeby Wieśka 3 był zbyt skomplikowany dla nowych programistów, którzy po prostu nie potrafili dodawać do niego nowych rzeczy. Wszystko co widzicie w #cyberpunk2077 jest na starym silniku.
Własny silnik mogą mieć tylko duże studia, które wydają co rok nową grę i mają oddzielny zespół do jego rozwijania. Strzał w stopę CPR, za duże ambicje. Gotowy silnik każdy programista ogarnie a silnik Wieśka tylko autorzy którzy już dawno nie pracują.
ethics - Nikt wam tego nie powie ale brak takich najprostszych funkcjonalności jak
-...

źródło: comment_16110701770tASQfvjBvPzr6yMCVafOP.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
A Rockstar na czym robi gry? Tzn teraz to odcina kupony od GTA V, ale przecież ten silnik pod V był niezły, nie mówiąc już o tym jak RDR2 wygląda. GTA IV to paskudny za to był


@albertbranka: porównujesz rockstar który od lat sprzedaje markę GTA do firmy która wydała tylko jedną grę?
  • Odpowiedz
@ethics: Gracuję jako programista w gamedevie od 10 lat i jestem ciekawy na jakiej podstawie stawiasz te tezy? Od mojej pierwszej pracy gdzie robiłem gry na Nintendo Wii pracowałem na niepublicznych silnikach, które zostały stworzone na długo zanim zacząłem pracować i nie było to problemem. Być może redengine to jakiś crap, ale szczerze mówiąc nie słyszałem plotek w branży by tak było.
  • Odpowiedz
Silnik napisany na potrzeby Wieśka 3


@ethics: W zasadzie to na potrzeby Wiedzmina 2. W3 były pooprawki i następna wersja silnika. W CP to samu - choć tu zmiany były chyba większe bo dodali obsługę dx12 i RT miedzy innymi.
  • Odpowiedz
@ethics: porównujesz debiutancki tytuł cdp do której z kolei części marki która rockstar sprzedaje w milionowym nakładzie? XD we chłopie bo robisz fikołki jak postacie w gta po włączeniu ragdolla
  • Odpowiedz