Wpis z mikrobloga

@kubek_w_kropki właśnie jestem po seansie, trochę gryzie CGI ale ogółem odcinek zajebisty szczególnie końcowka i wejści Leviego, nie sądziłem że z manewr trójwymiarowy da im aż taką przewagę . Porco mnie rozbawił tym że jak oni chcą go zabić będąc tylko ludźmi skoro on jest tytanem, no i Mikasa jakoś tak dla mnie dziwnie zbyt męsko wygląda w pierwszym momencie myślałem że to Levi.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kiritsugu1155 racja, Porco to w ogóle #!$%@?ł xD jAk tO jEsTeM tytAneM a OnI chcOm mNIe ZaBiĆ XDDDDD
Ognie trzeba też wziąć pod uwagę, że bohaterowie nie mają już po 14-15 lat i są już dorosłymi ludźmi jakby nie patrzeć więc również się zmienili. W każdym razie dla mnie odcinek na plus i czekam z utęsknieniem na kolejny
  • Odpowiedz
@Kiritsugu1155: @kubek_w_kropki: Jaw nie miał do czynienia ze zwiadowcami z Paradise Island. Eldianie na kontynencie żyją w przekonaniu, że ich potencjał wynika wyłącznie z mocy tytanów. W X sezonie jak Zeke zobaczył szable zwiadowców to również był zaskoczony.
  • Odpowiedz
@kubek_w_kropki Ja to rozumiem że są dorośli nawet Coonie trochę wyrósł xD , ogólnie to Mikasa tylko jakoś nie przypadła mi do gustu ale zobaczymy później może kwestia przyzwyczajenia, teraz pozostaje czekać na następny odcinek.

@Logytaze Wiem że nie miał doczynienia z zwiadowcami,ale widać że wiedział z kim ma doczynienia skoro rozpoznał Leviego tylko pewnie nie zdawał sobie sprawy że zwiadowcy są takimi zabójcami choć z drugiej strony czego innego
  • Odpowiedz
@Kiritsugu1155: Scena z rozpoznaniem Leviego trochę słabo wytłumaczona. Podejrzewam, że jako ten cały warrior został poinformowany o Ackermanie, bo Zeke z Rainerem zrobili swój research (ale nadal było to trochę naciągane). Natomiast nie spodziewał się taktyki zwiadowców, bo w sumie na kontynencie nigdy nie widział ludzi szarżujących na tytanów.

@kerszer: Powiedzmy wprost, że Isayama nie potrafi rysować postaci xD Przy mandze oczy mi krwawiły.
  • Odpowiedz
@Logytaze No ja też tak przypuszczam, że dowiedział się od Zeka i Rainera o nim coś w stylu (uważajcie na Ackermana bo jest najbardziej zabójczy) czy coś w tym stylu . Ogólnie nikt się nie spodziewał zwiadowców a ich manewr trójwymiarowy dawał im zupełna przewagę nad ludźmi z kontynentu.
@kerszer No to kwestia przyzwyczajenia, mangi nie czytałem i byłem przyzwyczajony do jej wyglądu jaki był w poprzednich sezonach.
  • Odpowiedz
@kubek_w_kropki: Ten moment kiedy Porco zdaje sobie sprawę, że zwiadowcy naprawdę potrafili w pojedynkę zabijać tytanów (bez użycia dział czy innego sprzętu) jest genialny. A samo wejście Leviego który pojawia się jak "u siebie" i robi za takiego ojca z linijka który skarcił dziecko bez najmniejszego wysiłku jest świetna.

W ogóle podoba mi się to całe wkroczenie do miasta zwiadowców, całe to zorganizowanie i ukazanie, że Marek nie było przygotowane
M.....r - @kubekwkropki: Ten moment kiedy Porco zdaje sobie sprawę, że zwiadowcy napr...

źródło: comment_1610969499Bge3sdhnTZ72PfVzO6oYIH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Metrozaur: mare musialo miec bardzo slaby wywiad skoro nie mieli jakichkolwiek informacji o takich jednostkach w Paradis albo ich komplettnie zlekcewazyli (to najprawdopodobniejsza opcja, przeciez w drugim sezonie Zeke w formie malpiego zabral urzadenie do manewru trojwymiarowego jednemu ze zwiadowcow)
A przez te lata jak widac zmodernizowali sie, polaczyli swoja technologie z technologia Mare co okazalo sie byc rozwiazaniem mogacym zdominowac walke z piechota kontynentu a nawet ich tytanami.
  • Odpowiedz
@slozubn: Mieli świadomość, że Eldianie są na ich terenie, ale od wiedzy, że wróg prowadzi działalność konspiracyjną do złapania, albo chociaż przeciwdziałania daleka droga. Zwłaszcza, że Mare miało wielu wrogów w tym Eldian z kontynentu, dochodzą też do tego inne narody i mniejszości etniczne. Między innymi temu służyła rozmowa między Willym, a Magathem na początku odcinka. Zwłaszcza, że był cały wachlaż ludzi wspierających Paradis od Eldiańskiej biedoty, aż po rody
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Metrozaur: to wiemy, bardziej chodziło o fakt że regiment zwiadowców stanowi już faktyczne zagrożenie dla wojsk mare. Przypominam że Paradis jest jakieś sto lat technologicznie za światem
  • Odpowiedz
@slozubn: Ten skok technologiczny też będzie wyjaśniony, a brak wywiadu na Paradis jest oczywiście spowodowany tym, że Paradis jest odcięte od świata, sama specyfika tego państwa praktycznie wyklucza wywiad z jednoczesnym przekazywaniem tych informacji poza mury/wyspę.

Ps białek #!$%@? czemu nie mogę dać plusa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Metrozaur: tyle to wiem, mangę czytałem także spokojnie.

A informacje jakiekolwiek mogli uzyskać od wojowników, przecież byli i widzieli. Zwłaszcza zeke się przekonał jaka siłą dysponują.


Po prostu trzeba założyć że o oddziale i ich technologii wiedzieli ale tej sprzed modernizacji jednostki więc uznali że nie stanowią zagrożenia w takiej formie dla nowoczesnej na ich tle siłach mare
  • Odpowiedz