Wpis z mikrobloga

@paramite: dlatego, że smartfonowy GPS ma najlepszą dokładność ok 2-3m i to tylko w bardzo dobrych warunkach, gdy stoisz w dodatku. W ustawieniach GPS smartfona używaj pełnej mocy, tzn. GPS+sieć+wifi.
  • Odpowiedz
@paramite: co do distance interval to nigdy nie daje mniej niż 5m, bo GPS sam w sobie nie jest super dokladny.
Jeżeli dasz distance interval 1m, I będziesz tak w miejscu stał to GPS może wskazywać że poruszasz się z miejsca na miejsce (bo nie jest dokładny), i takie krzaki się robią z trasy.
Distance interval zawsze lepiej dać większy niż dokładność GPS wynosi. Jezlei masz zwykły GPS to jego dokładność
  • Odpowiedz
@paramite: niektóre telefony mają GPS i Galileo, musiałbyś zobaczyć w specyfikacji. Niektóre, szczególnie te Chińskiee mają jeszcze Beidou więc w najlepszym wypadku masz 3 niezależne systemy albo nawet chyba z 4 jak ma Glonass.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: jak chcesz dodawać ścieżki których nie widać na ortofotomapach, np w lesie, to włącz sobie w josmie podkład cieniowanie ISOK, często można je tam zobaczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I ustawienia. Potem jak szedłem z telefonem w ręce było lepiej, ale kiedyś nosiłem już w kieszeni i dokładność była dobra.
  • Odpowiedz
@paramite: to zależy od jakości sygnału ta dokładność. Na YouTube jest taki filmik jak działa gps. Okazuje się, że nie zależy to od urządzenia, bo różnymi urządzeniami już rejestrowałem trasę i za każdym razem inna dokładność. A jak wyrzucasz ślad na strave, to masz bardzo uproszczony ślad.
  • Odpowiedz