Wpis z mikrobloga

#rower #lazaro
Witam, szukam roweru na dojazdy do pracy i na weekendowe wypady (chodniki, parki, asfalty, polne drogi, leśne ścieżki). Wydaje mi się, że crossowy będzie dla mnie najbardziej odpowiednim wyborem. Nie chciałbym wydać za dużo, powiedzmy do 2tys. Czy Lazaro Elitary V3 2020 (rama 21) będzie dobrym wyborem za 1849zl? Czytałem o dość długich ramach w tym modelu - mi wydaje się to na plus, mam 195cm wzrostu, długie kończyny. Wybór padł na tego Lazaro też przez małą dostępność rowerów w sklepach. Co o tym myślicie? Warto czy lepiej coś innego?
ijamuwtedymowie - #rower #lazaro
Witam, szukam roweru na dojazdy do pracy i na weeke...

źródło: comment_1610910244qHe2PpOwmW8raDfH6RqXDq.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Dodam, że nigdy nie miałem możliwości ani obejrzeć, ani przymierzyć żadnego roweru tej marki. Chętnie też wydałbym mniej na coś o podobnej klasy napędzie oszczędzając na czymś innym, np. hamulcach vbeak w miejsce tarczowych hydraulicznych.
  • Odpowiedz
@ijamuwtedymowie: ja mam od chyba 3 lat xforce v3 do użytku takiego jak opisałeś i jestem zadowolony, dałem 1650, rama 19 na 183cm. Rama jest lekko zakrzywiona i krótsza od np. integral (2017) przez co pozycja jest bardziej prosta i mniej nadaje się do szybkiej jazdy. No ale jest to kompromis który mi pasuje i sobie chwalę :)
  • Odpowiedz
@Hiter: Ta rama jest krótsza od tej w integralu. Mam 174 cm wzrostu w integralu 17" było oczwyiste, ale przy xforce nie nie wiem czy 17 czy 19.
  • Odpowiedz
@J-B-M: no właśnie o tym mówię, że jest krótsza. Zależy od przekroku, stan w lekkim rozkroku, na około 20 cm zmierz odległość od podłogi do wora. Ja mam chyba 82 lub 84 i ta 19" jest w sam raz, jakbym mial z 75 to bym pewnie wziął 17.
  • Odpowiedz
@J-B-M: Hej. Pytanie o #lazaro - Tę 17" to brałeś Integrala czy Xforce?
Mam 175cm wzrostu, 78cm przekrok.
Jedyny teraz dostępny to xforce v3 19" i zastanawiam się czy się nada.
XForce v3 2021 wymiar A przy 19" ma 79cm, a przy 17" ma 71cm
Integral v2 2020 wymiar A przy 19" ma 80cm, a przy 17" ma 77cm.
  • Odpowiedz