Wpis z mikrobloga

#kucyki [ #mlp #orginalcharacter artysta: #drawirm ]
To że ja pracuję ostatnio po 10h przez 6 dni w tyg nie oznacza że wy drogie kuce macie się opierd***ć z wrzutkami :p

Do rzeczy.
Kilka dni temu wspominałem o "wodnych kucykach" (wodnikach?) w komiksowym kanonie MLP. Coś mnie tknęło, zgłębiłem trochę temat i muszę napisać sprostowanie.

Kelpie (wodne konie) które googiel przetłumaczył mi na "wodniki" to jednak całkowicie osobny gatunek który nie stał koło wodników naszego folkloru.

Jak wiemy twórcy MLP lubią zapożyczać stworki i potworki z znanych przekazów i legend.
Podobnie było z Kelpiami.

Kelpie to potwrki z legend Celtyckich (później przejętych przez Szkotów). Znane też jako wodne konie. O ile kucyki są super milutkie i słitaśne, celtyckie kelpie były już stworzeniami niosącymi śmierć.

Wychodziły z jezior na brzeg, przybierając postać konia, spokojnego i łagodnego. Kusiły żywych by ci próbowali na nie wsiąść i ujeżdżać.
Niestety dla nieświadomych ofiar, gdy tylko ta usiadła na grzbiecie, już nie mogła się od niego oderwać. Kelpia z tak usidloną ofiarą wskakiwała do wody. Świeże mięsko utopionego smakowało jej najbardziej.

Wg. mitologii Celtyckiej Kelpie nie tylko były związane z jeziorami ale i morzem. Potrafiły wywołać wysokie fale, sztormy i burze.
Jedne robiły to by trzymać żeglarzy z dala od konkretnych wód, inne utrzymywały dobrą pogodę by nagle ją zmienić i wciągnąć nieszczęśników którzy wypadli za burtę w głębiny.

Wniosek? Nie wierzyć Kelpiom bo mają złe zamiary.
FlaszGordon - #kucyki [ #mlp #orginalcharacter artysta: #Drawirm ]
To że ja pracuję ...

źródło: comment_1610852364uSxmkvTne2dMIeV9oucsYf.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach