Wpis z mikrobloga

Jak kupuję bilet przez #mobilet na KZKGOP ten 1gmina/20 minutowy, to jeśli jadę tą samą linią, ale dłużej niż 20 minut to kontroler mi uzna, czy muszę kupić 2 gminy/40 min? Pytam bo mój autobus do centrum jedzie z 30 minut i nigdy nie wiem który powinienem kupować. Bo w sumie wyświetla się po 20 min jako nieaktywny, ale przy papierowych chyba jest tak że jak się jedzie tym samym autobusem to można do oporu.

#kzkgop #katowice
  • 10
  • 3
@darek-jg jak się tu przeprowadzałem to mi tłumaczyli że jeśli jedziesz w obrębie jednego miasta to bilet 20 minutowy jest ważny do czasu aż nie wysiądziesz z autobusu, niezależnie jak długo. I że to 20 minut działa tylko jeśli robisz przesiadki. Cóż, miałem szczęście przez te kilka lat znaczy się xD chociaż i tak głównie na miesięcznych jeździłem
@MackaCthulhu: Zależy. Jeśli mieszkasz na Tauzenie i wsiądziesz na przystanku przy Parku Śląskim (główne wejście) to wsiadasz jeden przystanek przed strefą (Stadion Śląski). Te strefy po to zrobili bo nie dla każdego jest jasne gdzie się zaczyna jedno miasto a kończy drugie.
@MackaCthulhu: https://goo.gl/maps/NobNMYjuZAq8m7oy8

Chorzowska jest w Katowicach, ale wszystko na północ (włącznie z przystankami) w Chorzowie.

Jak mieszkasz na południu od Chorzowskiej to możesz nie wiedzieć że schodząc z ulicy znajdujesz się w Chorzowie.

Ostatni przystanek w Chorzowie jest dopiero przy Wesołym Miasteczku. Natomiast przystanek strefowy z jakiegoś powodu przy Stadionie Śląskim (dwa albo trzy przystanki wcześniej).