Wpis z mikrobloga

@Rohr: Może się okazać, że USDT nie jest niczym pokryty, stąd przypuszczenie, że na całym krypto jest bańka dolarów drukowanych z powietrza. Jeżeli możesz sobie wykreować USDT, możesz handlować na giełdzie tak, jakbyś miał prawdziwe dolary w kieszeni.

Zwykły Kowalski co prawda musi zapłacić 1 dolara za 1 usdt, ale twórcy tethera już niekoniecznie. Plus, część pokrycia trzymali w BTC, więc sztucznie kreowali popyt BTC, i sztucznie zawyżali swoje pokrycie (bo
@drhab: dzięki, a to nie będzie tak, że cały koszt tej zabawy zostanie zaabsorbowany przez osoby / giełdy trzymające tether? Jeśli jest bez pokrycia, to parytet USDT/USD powinien błyskawicznie spaść w okolice zera. Nie rozumiem za bardzo, skąd miałyby wziać się spadki np na BTC/USD - wydaje mi się raczej, że cena będzie przez jakiś czas pompowana ucieczką z USDT.
@Rohr: Ja się nie chce mądrzyć, bo sam nie jestem przekonany do żadnego ze scenariuszy, ale w tym równaniu jest sporo zmiennych.

Tether może się stać bezwartościowy, ale raczej nie stanie się taki w ciągu jednej chwili. Zanim upadnie parytet, może nastąpić wielkie odejście od USDT, czyli drastyczny wzrost popytu na pary USDT/krypto.

Gdzieś w międzyczasie upada parytet USDT/USD, więc posiadacze tethera zostają z niczym, giełdy wycofują pary USDT/krypto.

W jeszcze