Wpis z mikrobloga

Cała sytuacja z WhatsApp uświadomiła mi jak istotny jest niestety marketing, którego nie znoszę ponieważ jest niemerytoryczny u swoich podstaw.

Zachęcałem znajomych do Signala i duckduckgo od lat, z marnym skutkiem. No skutek był jedynie taki, że byłem uważny za dziwaka i paranoika.

Oba narzędzia były tak samo dobre istotne i potrzebne wtedy jam i teraz. I dopiero teraz po tweetach muska i zmianie polityki Whatsapa coś co było stanem faktycznym od zawsze nabrało mocy i ludzie lecą jak owce.

Dokładnie Ci sami ludzie, którzy uważali, że jestem lekko #!$%@? z tym Signalem nagle instalują jak #!$%@?. A nic się realnie nie zmieniło. Zabawne.

#signal #whatsapp #prywatnosc #jaszczuroludzie #iluminati #masoneria
  • 6
@wkop2: czy wystarczy? Nie.

Przez chwilę miałem ochotę napisać po kolei co by trzeba zrobić, żeby zniknąć cyfrowo, a raczej zmaksymalizować tego prawdopodobieństwo, ale nie chce poświęcać tyle czasu ile wymagałoby zrobienie tego rzetelnie.

Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku pytania, czy zamykać samochód na klucz jak zostawiasz na parkingu, czy nie. Czy to wystarczy, żeby go nie ukradli? Nie. Czy lepiej jest zamykać czy zostawiać otwarty? Lepiej zamykać.
@Official: To jest coś za coś, prywatność za funkcjonalność. Jeśli ktoś się nie boi lub uważa, że to za mało, żeby osiągnąć prywatność to wybierze wygodę i funkcjonalność czyli będzie miał to w tyle.