Wpis z mikrobloga

Kupiłam do komputera głośniki Edifier s360db. Mam pytanie - dlaczego działają tylko w opcji AUX? Kiedy podepnę je pod oznaczenie "PC" w glosniku aktywnym to jest głucho. W komputerze wpięłam je w zielone złącze bo tylko na nim działają mimo, że wtyczka jest czarna. Płyta główna to Asus Z170 Pro Gaming. O co tu chodzi? Czym różnią się te kolory i ustawienie AUX od PC? Coś jest nie tak? Załączam zdjęcie z tyłu obudowy kompa. #audio #glosniki #komputery
emka07 - Kupiłam do komputera głośniki Edifier s360db. Mam pytanie - dlaczego działaj...

źródło: comment_1610642455oxcDnp59yOng2M3PE8A8HC.jpg

Pobierz
  • 24
@Bodzias1844: no właśnie na glosnikach mam czerwoną i białą wtyczkę, jak podłączę je pod AUX i na pilocie ustawię AUX to wszystko jest ok, ale po podłączeniu wtyczek przy oznaczeniu PC i zmianie na pilocie na PC nic nie gra.
@emka07: centrala/subwoofer - pomarańczowy, czarny - tylne głośniki, niebieski - wejście liniowe, zielony - wyjście liniowe (słuchawki, przód w zestawach 2.1, 4.1, 5.1, 7.1), różowy - mikrofon
@glos_ze_zlewu: kurczę, zawsze coś nie tak. Sprawdzę na innym urządzeniu ale reklamować nie będę bo zostanę na długo bez głośników i pieniędzy. Zrobię po prostu zwrot, tylko to duży kloc jest:/