Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, jakie macie obecnie oprocentowanie kredytu ?
Po wpisie do księgi ( dosyć szybkim, 3 miechy czekania tylko) + dostarczeniu świadectwa energetycznego PKO BP obniżyło nam do 1,37% (0,27% stopa + 1,1% marża banku).

#kredythipoteczny
  • 13
  • Odpowiedz
@stasiak24: A jaką masz marżę od 13 raty? Ja mam oprocentowanie, też w PKO BP, w tej chwili 2% (marża, która się już nie zmieni - 1,73 i wibor 0,27). Ja miałem wpis jeszcze szybszy bo chyba po tygodniu od aktu (rynek wtórny, Lublin).
  • Odpowiedz
@vertical: kiedy wnioskowałeś o kredyt? Ja właśnie złożyłem wniosek.

@vader05 świadectwo energetyczne jest wymagane dla każdego domu z rynku pierwotnego. Przy sprzedaży deweloper jest zobowiązany przekazać takie świadectwo. Z grubsza określa ono zapotrzebowanie na energię nieodnawialną.
Przepisy prawa budowlanego określają jakie maksymalne wartości są dopuszczalne. Oprócz tego tym współczynnikiem określa się czy domy są ekologiczne, pasywne itd. Niektóre banki udzielają atrakcyjniejsze EKO kredyty, jeśli współczynnik będzie odpowiednio niski.
  • Odpowiedz
@vertical: ja teraz złożyłem wniosek bezpośrednio w banku. Wstępnie przedstawiono mi marżę 2.07%, jeśli wezmę wszystkie dodatkowe produkty. Pierwszy rok tak samo 1.1%. Zastanawiam się na ile można tam coś jeszcze negocjować... Mam nadzieję, że decyzja już niedługo się pojawi, zapytanie do BIK wpłynęło następnego dnia po wniosku, natomiast z rzeczoznawcą umawiałem się kilka dni do przodu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę miał decyzję.
  • Odpowiedz
@lipszczak: Co do negocjacji to nie wiem, ja nie negocjowałem, 1,73 dostałem też składając wniosek bezpośrednio w banku oczywiście płacąc ubezpieczenie od utraty pracy (co trzeba uwzględnić sobie w kosztach i po przeliczeniu już ta marża nie wygląda tak ładnie, sprytny zabieg), ale samego konta i karty kredytowej używam bezkosztowo - wystarczą zakupy kartą kredytową na 7200 zł rocznie i w miarę szybka spłata (przed dniem rozliczenia) żeby nie mieć
  • Odpowiedz
@vertical: ja już jestem klientem PKO i już jeden kredyt hipoteczny u nich spłaciłem i też jestem zadowolony z ich usług.
Odnośnie oferty to 2.07% marży przy skorzystaniu u nich że wszystkich ubezpieczeń itd. Jeśli natomiast zrezygnuję z ubezpieczenia na życie to będzie, 2.09% i chyba tak zrobię bo ubezpieczenie jest droższe niż różnica w marży, a już mam jedno ubezpieczenie.
To ubezpieczenie pomostowe niby kosztuje, ale pierwszy rok to
  • Odpowiedz