Wpis z mikrobloga

#aot #attackontitan #shingekinokyojin #anime #przemyslenia #animedyskusja

Po ostatnim odcinku tak z ciekawości wróciłem się do poprzednich sezonów żeby sobie odświeżyć pamięć i szczerze mówiąc po kilku odcinkach trochę zaczynam rozumieć ludzi zawiedzionych Sezonem 4 MAPPY. W żadnym wypadku nie jest to zły sezon ale WIT moim zdaniem postawił poprzeczkę tak wysoko, że aż sam byłem zaskoczony poziomem produkcji.

Praktycznie pod każdym względem: graficznym, reżyserskim, przywiązaniem do detali, używaniem nietypowych ujęć kamery WIT zrobił sezony 1-3 z ogromnym zaangażowaniem, który jest nawet rzadko spotykany w innych anime. Widać, że ludzie którzy to robili uwielbiali mangę, wkładali w to całe swoje serce i nerwy, no to po prostu widać i czuć. Aż sam byłem zaskoczony jak dobrze były zrobione te odcinki. Szczególnie sezony 2 i 3.

Natomiast sezon 4 MAPPY... nie jest zły, jest bardzo dobry. W sumie mogliśmy w ogóle nie dostać 4 sezonu albo by wyglądał jak One Punch Man S2 lub Seven Deadly Sins więc jak najbardziej należy się cieszyć. Fabuła, postaci i aktorzy bez problemu pociągnął ten sezon ale... niestety nie czuję w nim tego zamiłowania do tematu, przywiązania do detali, dodawania czegoś więcej od siebie, nie czuję zabawy tematem którą WIT świetnie opanował.

Podsumowując jak dla mnie WIT robił tę serię "z sercem" a MAPPA robi jak profesjonaliści po prostu poprawnie ekranizując mangę.

  • 16
  • Odpowiedz
@rskk: nie oceniam całości. Wyrażam swoje przemyślenia po 5 epizodach. Możliwe, że następne odcinki zmienią moje odczucia na co liczę i trzymam kciuki.

Niezależnie od tego nie krytykuję MAPPY bo robią kawał dobrej roboty ale oglądnij sobie ponownie pierwsze 5 odcinków pierwszego sezonu to zrozumiesz co mam na myśli.
  • Odpowiedz
@frutson: Pierwszy sezon to był żart przecież xD Dopiero w drugi wypadło to najlepiej, a w 3 były już cięcia, bo Wit miało swoje projekty, na których więcej zarabiało. WIT to małe studio, a Mappa to jednak przy nich gigant. Już trzeci sezon miał pełno memów z tego, jak grafika jest niedopracowana w niektórych scenach. Była dobra reżyseria, ale teraz też jest póki co. To dopiero 5 odcinek. Nie było praktycznie
  • Odpowiedz
a w 3 były już cięcia


@gotiman13: tam cięcia wynikały z tego, że Uprising Arc w mandze był bardzo kiepski co sam autor nawet przyznał. Wszystkie cięcia i zmiany zostały przeprowadzone za jego przyzwoleniem. Natomiast w part 2 praktycznie nie ma cięć, jest wszystko 1:1 jak w mandze, trochę tylko rozmowę Grishy z Krugerem zmienili.

Już trzeci sezon miał pełno memów z tego, jak grafika jest niedopracowana w niektórych scenach


Szczerze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gotiman13: jakie cięcia w budżecie jak to nie Wit ustala budżet. Poza tym sezon 3 miał #!$%@?ą animację i artstyle a w szczególności part 2.
  • Odpowiedz
@Thachii: fakt, part 1 był bardzo pocięty i zmieniony względem mangi. Ale part drugi jest niesamowicie dobrze zrobiony.

Tak to pamętam


No właśnie ja też tak pamiętałem. Ale specjalnie gdzieś po 3-4 odcinku od MAPPY wyrywkowo zobaczyłem sobie poprzednie sezony i rozwaliło mnie na jak wysokim poziomie produkcji WIT robił to anime. Nie mówię tylko o samej animacji ale również o grafice, reżyserii, ujęciach, scenach dodatkowych, muzyce. Praktycznie wszystko jak dla
  • Odpowiedz
@Thachii: no tak, WIT nie umiało w 3D tytanów kompletnie. Dlatego wszystkie robili w 2D, dlatego produkcja była koszmarem i dlatego porzucili sezon 4 czemu się nie dziwię.

Ale przynajmniej mamy nowy sezon, więc nie narzekam


Dokładnie. Mogło się skończyć o wiele gorzej
  • Odpowiedz