Wpis z mikrobloga

Dzień dobry/dobry wieczór,

Tak jakoś dziś spać nie mogę i zacząłem się rozglądać za jakimiś rękawiczkami do kierownicy. Stety niestety kupiłem t300 alcantara edition. Na początek sprawiłem sobie rękawiczki dosłownie z wózka widłowego, a następnie zamówiłem z alli jakieś rękawiczki motocrossowe/rowerowe, niestety po miesiącu już prawie nie nadają się do użytku.

Zastanawiam się nad rękawiczkami rowerowymi z decatlonie za 40-60 zł ewentualnie czy ktoś używał Sparco Meca 3 ? Można na allegro dorwać je za 120-130 tylko zastanawiam się jak z ich wytrzymałością.

#simracing
  • 19
@Jamajka92: A nie lepiej kierownicę oddać do tapicera samochodowego, żeby obszył tradycyjną skórą?

Kiedyś (to było bardzo dawno temu) zaprzyjaźniony tapicer brał 150 złotych za obszycie kierownicy samochodowej skórą. Może pójdź w tę stronę, bo na dobre rękawiczki wydasz podobne pieniądze, a ręce nadal będą ci się pociły.

Lub opcja #!$%@?, ale tańsza:

https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-skora-na-kierownice-do-wlasnego-obszycia-9504600963
StaryWedrowiec - @Jamajka92: A nie lepiej kierownicę oddać do tapicera samochodowego,...

źródło: comment_1610431254DsL0ocoUR4oKevqRWroAyA.jpg

Pobierz
@Jamajka92: Pozostawić, bo? Bo fajnie wygląda?

Obecnie śmigam na Fanatec CSL Elite z kołem P1 i tylko boki mam w perforowanej skórze, a góra i dół w alcantarze. Jak tylko coś się zużyje, to od razu oddaję do obszycia skórą, w sensie całe koło w jednym materiale.

I to nie perforowaną, bo w tych otworach zbiera się syf, a zwykłą skórę można przetrzeć i jest git.

Komfort jeżdżenia bez rękawiczek jest
@wujekmundek: Wiem po co w realu używa się alcantary oraz rękawiczek.

Miało się jakieś rajdówki w przeszłości i pracowało kilka lat w serwisie rajdowym.

Weźmy pod uwagę fakty: Podczas rajdu należy mieć na sobie homologowany kombinezon i inne części ubioru, na przykład rękawice.

I tu wchodzi on, cały na biało: pan alcantara.

No ale w domu nie musisz zakładać rękawiczek i pocić dłoni.

W domu nie działają na kierownice siły takie,
@StaryWedrowiec: wtedy kupujesz rękawiczki z końcówkami umożliwiającymi korzystanie ze smartfona i/lub takie, które łatwo zdjąć i założyć ponownie. Rękawiczki z Decathlonu spełniają oba warunki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@StaryWedrowiec: ja mam proste rękawice motocrossowe i mogę w nich używać smartfona, a ściągnięcie ich zajmuje 5 sekund. Bez rękawic jak jeździsz z dobrą konkurencją na torze a nie tylko hotlapy z randomami rozwalonymi po jednym na sektor to nie ma mowy żeby ci się ręce nie pociły i bez rękawic nie będzie gripu, obszywanie alcantary skórą to jest jakieś nieporozumienie.
@Jamajka92: poszukaj coś od Fox albo Mechanix
@wujekmundek dokładnie o tym modelu myślałem. Od tego samego producenta jest jeszcze model wyżej za 60 zł, chyba podjadę zobaczyć czym się różnią.

Powiedz mi tylko ile przez te pół roku na tych rękawiczkach przegrałeś ?
@Jamajka92: sprawdź czy Twój Decathlon działa w czasie pandemii, bo większość zamknięta i obsługują tylko zamówienia internetowe ;)

Co do czasu to trudne pytanie. Myślę, że lekko z 60 godzin będzie. Kilka razy już je prałem - trzymają się bardzo dobrze. Ale nawet jakby miały być po roku do wyrzucenia (kompletnie się na to nie zanosi) - to za 40 zł to uczciwa cena.
@wujekmundek mimo że mój decatlon obliguje tylko online to Pani była o tyle miła że dała mi przymierzyć i wymienić rozmiar rękawiczek.

@MP4-30 niby tak ale nie wieże że wogole nie dotykasz palcami alcantary przynajmniej wydaje mi się że ja tak nie będę potrafił :) zbyt wiele razy mi kierownicę wyrywało że aż zaciskałem na niej całe dłonie :)
@Jamajka92: Faktycznie,własnie pograłem chwilę i zwróciłem uwagę że palcem małym i serdecznym dotykam cały czas.Po 1.5 roku nie ma nawet śladu na alkantarze.Fanatek formula v2.A że moje już ledwo żyją,zamówiłem dziś te rękawiczki które poleciłem.Dzięki za temat bo nosiłem się z zakupem już jakiś czas :D