Wpis z mikrobloga

Planuję zmienić lapka do pracy i tak po wstępnej analizie chyba najlepiej wypada nowy macbook pro z M1. B2B więc zakup na firmę.

Standardowo po 3 max 4 latach pewnie będę chciał zminić na nowy i tutaj się zastanawiam nad finansowaniem.
Jeśli dobrze się zoriętowałem to największy sens ma leasing na 3-2 lata bo mogę zrobić wykup 1% na osobę prywatną i nie muszę trzymać w firme przez 6 lat.

Dobrze kombinuję?
Może poleci ktoś jak to ogarnąć najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#macbook #leasing #finanse
  • 7
@DonPablito: zależy czy chcesz mieć koszta co msc czy nie, jak nie to patrzysz oferty pożyczki leasingowej, czyli sprzęt od razu jest na Ciebie (raty na firmę). Przy leasingu zwykłym, operacyjnym to co msc koszta leasingu wrzucasz w działalność a na koniec jak chcesz to wykupujesz sprzęt.
@acwo: Dzięki.

Z tego co widzę to lista nie działających zupełnie jest raczej krótka w porwnaniu do przetestowanych i wspieranych natywnie lub przez rosetę. Chyba jednak zaryzykuję bo żadnej z używanych przeze mnie nie widziałem na tej krótkiej liście.
@derecki: @acwo: @Nie_znany:
Dzięki wszystkim za radę. Ostatecznie zdecyduję się jednak na Macbooka. Tak naprawdę będzie to mój drugi komputer (pierwszy, windowsowy, dostaje od głównego klienta) więc w ostateczności zawsze mogę się nim posiłkować. No i mam nadzieję że sytuacja będzie się szybko poprawiać jeśli chodzi o wsparcie.