Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 1 385 522 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane.

Na zielono zacząłem zaznaczać liczbę osób zaszczepionych

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 66 960 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 60 763
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.
#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 1 385 522 osób w całej Pols...

źródło: comment_16103096681JgYXgG1ZK4PGUANOu7FqT.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:

Poniżej przedstawiamy prognozę rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce.


ICM podaje prognozę zakażeń na każdy dzień. Ich zsumowanie da ci liczbę zakażonych jaką przewiduje ICM UW. Nie wiem jaką całkowitą liczbę przewiduje na dziś bo nie chce mi się tego dodawać (ale juz na pierwszy rzut oka widac, że nie jest to 12 milionów) ale jutro ta przewidywana zsumowana liczba będzie większa o 7871 (o tyle wzrośnie całkowita liczba zakażeń przewidziana
  • Odpowiedz
ICM podaje prognozę zakażeń na każdy dzień. Ich zsumowanie da ci liczbę zakażonych jaką przewiduje ICM UW. Nie wiem jaką całkowitą liczbę przewiduje na dziś bo nie chce mi się tego dodawać (ale juz na pierwszy rzut oka widac, że nie jest to 12 milionów) ale jutro ta przewidywana zsumowana liczba będzie większa o 7871 (o tyle wzrośnie całkowita liczba zakażeń przewidziana przez ICM UW bo taką liczbę przewidują na jutro).


@
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Poddaję się. Wiesz lepiej od UW co UW podaje na swoich stronach. Oni twierdzą, że podają liczbę przewidzianych przez siebie zakażeń, Ty twierdzisz, że to nie jest liczba przewidzianych zakażeń.

Nie podają liczby bezobjawowych zakażeń, bo jej nie przewidują - przewidują po prostu liczbę zakażeń.
Ta rozmowa nie ma sensu - nie przejmujesz się tym, że jakieś tam fakty, typu liczba zakażeń przewidziana przez UW, nie pasują do twoich przekonań
  • Odpowiedz
@slapdash:

Model Epidemiologiczny ICM opisuje rozwój epidemii COVID-19 w Polsce. Umożliwia on przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego rozwoju epidemii, a także badanie różnych scenariuszy i efektów, jakie wprowadzają dynamicznie stosowane restrykcje administracyjne.

...mamy obecnie model działający na poziomie całego kraju, dobrze oddający rzeczywistą sytuacje epidemiologiczną i posiadający ogromny potencjał rozwojowy przy badaniu szczegółowych efektów w dynamice epidemii.


To z opisu modelu, podanego przez jego autorów. Myślę, że powołując się na badania UW
  • Odpowiedz
Nie podają liczby bezobjawowych zakażeń, bo jej nie przewidują - przewidują po prostu liczbę zakażeń.


@slapdash: Dokładnie, dlatego zmuszony jestem czerpać wiedzę z pojedynczej wypowiedzi dr Jakuba Zielińskiego z UW w której powiedział jak szacują liczbę bezobjawowych.
Kiedy tylko na ich stronie pojawi się lepsze, bardziej opisane źródło w tej kwestii z radością z niego skorzystam, a na razie muszę jedynie mnożyć razy 9.

Ta rozmowa nie ma sensu - nie
Cierniostwor - > Nie podają liczby bezobjawowych zakażeń, bo jej nie przewidują - prz...

źródło: comment_1610400113YLxq4bsmX2zrdwVgzu0hZy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: wykres szacunków ICMu masz na stronie ICMu. To zamyka kwestię tego jakie są szacunki ICMu. Nie podają informacji o bezobjawowych przypadkach, bo nie rozróżniają na objawowe czy nie. Podają przewidzianą liczbę zakażonych (i hospitalizowanych itd. itd.).
Czepiłeś się tego wywiadu z początku października i budujesz na tym teorie, których nie potwierdza oficjalna strona oficjalnej części UW która zajmuje się tymi przewidywaniami. Podajesz nieuzasadnione liczby i w sposób kompetnie nieuprawniony twierdzisz,
  • Odpowiedz
POMIMO TEGO ŻE TWIERDZĄ ONI INACZEJ NA SWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ.


@slapdash: Na swojej stronie nie podają bezobjawowych przypadków, szacują mniej więcej te objawowe które daje się złapać.
Bo chyba nie wierzysz w to że z bezobjawowymi jest teraz 7k dziennie? To niemożliwy absurd.

Bezobjawowych nie szacują na stronie internetowej, jedynym źródłem pozostaje ten koleś z wywiadu. Jak dla mnie doktor udzielający wywiadu jednej z największych gazet w kraju, w temacie na
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: to co podają na stronie, wg nich samych to model:

dobrze oddający rzeczywistą sytuacje epidemiologiczną


Podają liczbę zakażonych jaką przewidują, bez rozróżnienia - i tak jest, i będzie, dopóki nie udowodnisz, że jest inaczej.

Jak dla mnie doktor udzielający wywiadu jednej z największych gazet w kraju, w temacie na którym się zna i którym się zajmuje nie walnąłby tekstem o tym że jest dziewięć razy więcej bez pomyślunku.


@Cierniostwor:
  • Odpowiedz