Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nochybaniebardzo: bo masz #!$%@?ły tv... Prawdopodobnie aplikacja od reklam ma #!$%@? na twój serwer DNS, bo korzysta z własnego. Tutaj PiHole nie pomoże. Telewizor może również trzymać sobie cache DNS i zwyczajnie pamięta pod jakim ip działa ta domena.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nochybaniebardzo: może tv najpierw sprawdza czy uda się uzyskać adres z DNS z ustawień sieci, a jak się nie uda, to łączy się z własnym DNS?

Zmień na chwilę PiHole na te dnsy i zobacz czy zablokuje: 94.140.14.14 oraz 94.140.15.15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nochybaniebardzo: to szukaj jakiejś apki, która ogarnie brak reklam, na przykład YouTube Vanced, ale nie wiem czy jest na Smart TV. Albo zapłać za premium... DNSami nie zablokujesz tych reklam, już nie mówiąc, że adres z pierwszego posta nie jest z nimi powiązany.
  • Odpowiedz
@nochybaniebardzo: co ma serwer komunikacyjny Philipsa do aplikacji YT?
YT wyświetla już większość reklam ze swojej domeny, także PiHole tu słabo działa jako bloker. A w zasadzie nie działa.
Wracając do tej domeny, to sprawdź czy na innej liście nie jest ona dopuszczona na trwałe.
  • Odpowiedz
co ma serwer komunikacyjny Philipsa do aplikacji YT?


@botul: niewiem, to jedyny adres z ktorym mam problem i tv dalej przepuszcza reklamy

Za piholem jest serwer adblocka ktory ogarnia wszysstkkie kompy w domu i nikt niee ma reklam. Procz telewizora. Nie uzywamy blokerow na lokalnych kompach ( szanuj ram gdziekolwiek jestes #pdk)
  • Odpowiedz
@nochybaniebardzo: ok, i wycina Tobie na kompach reklamy w YT?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to poszukać tego adresu, czy nie jest gdzieś dodany do whitelisty, i sprawdzić konfigurację IP na telewizorze.
Wejdź w konfigurację tego Philipsa i zobacz jaki adres DNS ma wpisany, ale z tego co znalazłem w sieci, to wali zapytania nawet do corowych serwerów DNS
https://github.com/Perflyst/PiHoleBlocklist/issues/1
Jeśli masz router który pozwala na filtrowanie ruchu, to
  • Odpowiedz