Wpis z mikrobloga

Całkiem niedawno zrobiłem jakąś gówno-stronkę, gdzie użytkownicy mogą dodawać swoje treści i obrazki, jednak bez rejestracji. W sumie jest to pierwsza stronka, którą zrobiłem dla siebie poza portfolio, a nie dla znajomych lub na zlecenie i w sumie nie wiem:
------ 1.czy mogę pozwalać tak wrzucać treści niezalogowanym użytkownikom? Czy ja wtedy odpowiadam jakoś bardziej za -------- to niż byliby zalogowani? (z pewnością tak, ale w jakim stopniu?)
------ 2. do kogo zwrócić się najlepiej w celu utworzenia regulaminu takiej stronki?
Chciałem się wstrzymać z utworzeniem rejestracji jak najdłużej, ale nie wiem czy to rozsadne...
#kiciochpyta #programowanie #p0lkopolitan #webdev
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamnikWallenrod: Możesz pozwalać na wrzucanie niezalogowanym. Możesz nawet nie przechowywać logów serwera i mieć dość anonimowy serwis. To co powinieneś to umożliwiać kontakt ludziom i zdejmować treści, które ktoś "w wiarygodny sposób" zgłasza jako bezprawne. Ja bym też i tak moderował takie treści i usuwał wszelkie dane osobowe, albo inne rzeczy które sam uznam, za potencjalnie wątpliwe prawnie.
  • Odpowiedz
.czy mogę pozwalać tak wrzucać treści niezalogowanym użytkownikom?


@JamnikWallenrod: niby tak, ale lepiej byś je przynajmniej zatwierdzał jakoś żeby komuś nie przychodziły głupie pomysły żeby zaspamić stronkę, albo po prostu żeby nie pojawiały się bezsensowne posty
  • Odpowiedz
@JamnikWallenrod: co do regulaminu, to możesz coś sam sklecić na podstawie informacji z netu i "podkradania" treści i pomysłów z innych regulaminów. a jeśli chcesz inwestować w prawnika, to wpisz w google prawnik regulaminy i znajdzie się kilka firm oferujących takie usługi, wyślij zapytania to ci wycenią i będziesz wiedział :)
  • Odpowiedz
@Anonymous123232: @kubako: @kubako: No dobrze, a co ze zdjęciami/obrazkami, które dodają użytkownicy? Przecież nie wszystkie zdjęcia sa darmowe. Jak sam bym dodawał to bym brał z darmowych banków, ale tak to jak? Tak samo np. na wykop widzę, że ludzie dodają i nie zawsze to są tylko memy, ale fotki po prostu...
  • Odpowiedz
@JamnikWallenrod: To samo. Zaznaczasz w regulaminie odpowiedzialność użytkowników dodających. Jeśli ktoś się zgłosi i powie, że to jego fotka, to możesz to zdjąć, lub zdjąć, jeśli przedstawi jakiś dowód, że to faktycznie jego fotka (to już zależy od ciebie właściwie). Ale nie musisz (póki co, bo jak się to rozwinie to zobaczymy, i mówimy o Polsce, w innych krajach może być inaczej) z góry zakładać, że treść jest piracka i
  • Odpowiedz
@kubako: pierwszy link z google wszystko wyjasnia wlasciwie:
https://lookreatywni.pl/baza-wiedzy/zasada-notice-and-takedown/

„odpowiedzialność podmiotu świadczącego hosting jest możliwa w dwóch przypadkach, a mianowicie: gdy posiada on wiedzę o bezprawnym charakterze udostępnionych za jego pośrednictwem danych a także wtedy, gdy mimo otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze udostępnionych danych nie uniemożliwił on dostępu do tych danych”.


dotyczy to wszelkich forów sieciowych, wykopów, instagramów, youtubów. nie ma znaczenia typ treści tylko
  • Odpowiedz