Wpis z mikrobloga

Radzę zaczekać z kupnem kart graficznych
Ile ?
Tak z pół roku XD

Dodane RTX 3090 i RT 6900XT na prośbę @PanSpustoszenie
Link do wykresów:

https://imgur.com/a/hqWUe2v
Link do arkusza w wersji online:
https://drive.google.com/file/d/16nwbEIyJRGwu7ku6lKM3mJKaocLlBj76/view?usp=sharing

#gpuacl #komputery #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Radzę zaczekać z kupnem kart graficznych 
Ile ?
Tak z pół roku XD

Dodane ...

źródło: comment_1610224921uw9f8ZHTfRMl1rphATwaAF.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie jeśli RX to tylko 8 GB bo czwórkom będzie coraz bardziej brakować pamięci

Nawet na #olx zaczynają panować absurdalne ceny, zwykłe 1050 niektórzy wystawiają po 600 zł


@Ramzi96M: Bez przesady. 1060 3 GB to padaka, bo gry są z grubsza optymalizowane pod progi 4 - 6 - 8 GB. Wiadomo - im więcej tym lepiej, ale GTX 1650 Super jest wydajniejszą kartą, też ma 4 GB RAMu
  • Odpowiedz
niestety 2 tygodnie temu padł mi Radeon 7950.
W czwartek udało mi się kupić używkę GeForce 1060 3GB za 500zł.
Niestety granie na GeForce 610 było ciężkie.
  • Odpowiedz
@bibr: Ile? Zapomnij ze coś zacznie taniec, wszystkim poza konsumentami opłaca się ta sytuacja na rynku. I nikt palcem w bucie nienaiwny na to, od producentów chipów poczynając, poprzez wszystkich dostawców wersji autorskich a na dystrybutorach kończąc... i dlatego ze oni takie statystyki maja od dawna i to w dużo szerszym zakresie już dawno zwąchali biznes na reglamentowanie towaru i trzymania rynku w niedosycie
  • Odpowiedz
@Shalan: I jak tam głośność tej wersji? Ciekawe, że trafiłeś w takiej cenie. Dziwne - raz, że jak rozumiem wszystkim już wysłali zamówione karty tego typu, a dwa że nawet Ventusa sprzedaliby sporo drożej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bibr: fajne zestawienie. jeszcze value/aktualna cena by się przydała zgodnie z userbenchmark
  • Odpowiedz
@bibr: Kupowanie GPU czy składnie pcetów przestało być opłacalne od momentu kiedy pojawił się bitcoin i koparki stały się popularne.
Dlatego nie mam już pceta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bibr: no tak lepiej płacić za grę 300 zł a i tak komputer trzeba kupić bo czasem trzeba zrobić coś innego niż odpalić grę
  • Odpowiedz
@Jan_K: na razie na głośność nie narzekam, ale też jakoś wybitnie póki co karty nie męczyłem. Co do ceny, wyglądało mi to na to, że wprowadzali nowy model na stronę i dali jego mniej więcej sugerowaną przez producenta cenę, nie wiem, czy przez pomyłkę, czy może mają jakieś zobowiązania, by sprzedać chociaż kilka modeli po sugerowanej cenie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bibr: Szkoda gadać... Liczyłem na to że z 3060 Ti będzie bardziej ogarnięta sprawa i w tym roku będzie dało się zacisnąć zęby i kupić ją nawet z lekką przebitką ale w takiej cenie to już chyba kupują ją ludzie przez missclick.
Pozostaje nadzieja że kiedyś wyjdzie 3060 i będzie lepiej niż reszta. Oby nie wyszło jak z 3060 Ti bo już nie będzie na co czekać ( ͡°
  • Odpowiedz
@bibr: O co chodzi mireczku? Ostatnio zaczalem sie rozgladac za upgradem pc i chcialem wziac sobie 3080 ale wszystko jest po 4,5k i niedostepne. Wydawalo mi sie ze ta grafika miala kosztowac cos blizej 3,5k? Co to za inba z cenami dla niewtajemniczonego?
  • Odpowiedz
@lintfree: Powrót kopania kryptowalut, nic nie kupisz przez następne minimum pół roku aż bitcoin nie jebnie (a jak nie jebnie to nie kupisz nigdy) albo trudność kopania wzrośnie do stanu nieopłacalności. Jak nie zależy Ci na PC to kup konsole bo to patologia.

Sam planowałem upgrade mojego 1070Ti pod VR i teraz jestem w tyłku... (a jego cena na allegro wzrosla z okolic 900 zł do 1300+ xD)
  • Odpowiedz
@Navari: No konsole mam, wiec nie ma ciśnienia. Po prostu zacząłem się spokojnie za czymś rozglądać, bo mój rx480 już powoli zaczyna niedomagać. Ale doznałem szoku jak zobaczyłem ceny rtx 3080, bo wcześniej widziałem komentarze, że ceny jakieś przyzwoite miały być, a 4,5k nie jest przyzwoite
  • Odpowiedz
@lintfree: MSRP 3070 to 2359 a 3080 to 3279 zł. Niereferenty wiadomo troche drożej ale nie tak jak jest teraz ze 3070 kosztuje tyle co 3080 a 3080 tyle co xD

Zostaje czekać pół roku / rok, jak komuś padnie teraz grafika to rip. Coraz bardziej granie na PC mnie #!$%@? przez bitcoina bo to już trzeci raz ale niestety, nikt mi nie odda wszechstronności PCta i VRka gdybym zmigrował
  • Odpowiedz