Wpis z mikrobloga

@mozgogrdyczka: tam akurat startowałem w warunkach mało termicznych, bo chciałem uniknąć mocnych alpejskich noszeń przy pierwszym moim locie w Alpach. Wchodziłem mniej niż 4 godziny, leciałem jakieś 15-20 minut. Nie pamiętam dokładnie.
Sporo ludzi tam biega i nawet spaceruje na wysokości jeziora, bo tam akurat można dojechać kolejką. Widoki są oszałamiające
  • Odpowiedz
@monsieur_mm: daj się przelecieć kurła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to twój sprzęt?
jest to legalne? potrzebne pozwolenie czy coś?

kiedyś widziałem takiego wariata, leciał z kasprowego, piękna sprawa.


jak ci zazdroszczę, nie wytrzymam
  • Odpowiedz
@mozgogrdyczka: Zwykle loty termiczne w Alpach trwają po kilka dobrych godzin. W lecie standardem są loty nawet 9-cio, 10-cio godzinne.
@pine Żeby legalnie latać w PL musisz mieć Świadectwo Kwalifikacji (+ubezpieczenie). Za granicą, w zależności od kraju licencję międzynarodową. Kurs nie jest trudny, zapraszam w Beskidy, mamy tutaj świetnych instruktorów.
  • Odpowiedz
@pine: sprzęt mój. Wypożyczenie jest raczej niemożliwe.
Co do legalności, to w Alpach poza ograniczeniami okresowymi (tymczasowe strefy powietrzne i pewnie jakieś momenty na lęg ptaków) możesz startować praktycznie wszędzie w granicach zdrowego rozsądku. W Polsce wygląda to różnie. Tatry mogą podobno słono kosztować, jak złapie nas strażnik
  • Odpowiedz