Wpis z mikrobloga

Można prosić o jakieś rady do zrobienia WC? Aktualnie próbuje zwojować świat Mughalami, ale nawet nie mam żadnego punktu odniesienia, żeby sprawdzić jak mi idzie... Może ktoś kto jest bardziej doświadczony mógłby mi napisać checkpointy w stylu:
-1500r. 1k developmentu + Moskwa odcięta od Syberii itd. itp.
Pomocy ()
#eu4
  • 12
@boa_dupiciel: Generalnie, jak chcesz zrobić podbój Świata, to Europę zostawiasz na końcu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
- Dobre są pełne religijne idee, bo nie nabijasz AE u innych muzułmańskich krajów, jeśli załóżmy się atakujesz jako muzułmanin hindusów
- Nie wiem, o ile to jest prawda, ale możesz stworzyć nomadowego wasala np. Kazachstan i karmić go powyżej 300 dev. i musiałby sąsiadować z Mingiem :D Ming powinien po
@boa_dupiciel Sam nie dawno zrobiłem WC mughalsami, jako checkpointy dałem sobie odcięcie Moskwy od Syberii jak najszybciej(najlepiej przed 10 technologią bo wtedy mogą stworzyć Rosję i kolonizować), do 1600 r. podbić całe indie, do 1700 całą Azję i nieco Afryki. 10k deva koło 1700 jest bardzo dobrym wyznacznikiem, jeżeli masz poniżej 8k to może warto zacząć od nowa. W 1730 zacząłem brać się za kolonizatorów tak że w 1760 miałem Ameryki i
@MasterZiomaX Wziąłem administracyjne -> influence -> humanistyczne, a następne mam zamiar wziąć dyplomatyczne -> ofensywne, później się zobaczy. W Indiach został tylko Vijiyangar i Bahmanis także myślę że z Indiami się wyrobie do 1600. Dzięki za odpowiedź ( )

@Prince69 Mam 2065 w 1551 roku, to chyba dobrze? xD

@polskaszosa Rosja nie została jeszcze nawet utworzona, a mam 1551 rok. Do tej pory zwasalizowałem Nogai i Great