Wpis z mikrobloga

Mireczki korzysta ktoś z normalnych desktopowych HDD w domowym nasie? Chce użyć 2x Toshiba P300 3TB w RAID 1 bo jest w dobrej cenie, mam taki jeden w kompie i jestem z niego zadowolony. NAS ma pracować 24/7 ale dyski przez 90% będą w hibernacji bo NAS docelowo ma służyć do backupow, a szkoda mi wydawać kasy na dyski np. WD RED, których możliwości nie wykorzystam w pełni. Nas jaki mam zamiar kupić to DS220j

#serwery #synology #komputery #macierze
  • 6
  • Odpowiedz
Mireczki korzysta ktoś z normalnych desktopowych HDD w domowym nasie?


@siemawpadajdomejkuchni: Będzie działać ale dyski NAS rzeczywiście różnią się w szczególności duża ich gęstość na małej przestrzeni. Inny firmware, w IronWolf masz np. inne sensory wibracji. Jest kilka kluczowych zmiennych dlaczego to osobne produkty. Jeżeli masz tam naprawdę ważne dane to używanie taniego smr do ciągłej pracy nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko zależy od ryzyka jakie podejmujesz.
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Zdecydowanie weź dyski NASowe, ja używam Ironwolfow I jest git. Z Barracudami, WD Blue czy innymi działy się cuda. Do backupów DS220j powinien być git ale nie zyduj na dyskach. To tak jakbyś kupił ciężarówkę i wsadził do niej opony od Opla Corsy. Można, pojedzie ale czy to będzie trwale?
  • Odpowiedz