Wpis z mikrobloga

halo, halo, czemu nikt nie pisze, że Polska wstaje z kolan i jesteśmy eksporterem energii netto ? Czyżby ten temat nie był taki medialny ? a może dlatego, że eksportujemy mimo, że generacja fotowoltaiczna i farm wiatrowych jest szczątkowa ? Gdzie są obiektywni redaktorzy z portali branżowych by o tym pisać ja się retorycznie pytam ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#energetyka
panpele - halo, halo, czemu nikt nie pisze, że Polska wstaje z kolan i jesteśmy ekspo...

źródło: comment_1610007775t0g20zXf9ySAWsnF5JhgHR.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komunikat owszem, poszedł dzisiaj dla UK i FR, ale twarde dane pokazywały to samo wczoraj.


@panpele: to wczoraj zapomnieli ogłosić? No nie wiem. Dzisiaj jest np zimniej we Francji czy UK, wystosowano komunikaty, a nasz eksport mniejszy, teraz jest 165 MW.
Może rzeczywistość jest bardziej skomplikowana?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@babisuk

Wczoraj to Hiszpanie mieli kontynuację "cold snap" co ma zresztą trwać do połowy stycznia

https://www.spglobal.com/platts/en/market-insights/latest-news/natural-gas/010721-spanish-cold-snap-notice-extended-as-temperature-hits-record-low

i co widać po saldach. Natomiast wczorajsza sytuacja, jakbyś śledził salda operatorów, była niespotykana.Pisałem o tym wyżej. Austria eksport do Niemiec, Niemcy eksport do Francji, Włochy (co najbardziej zaskakujące) eksport do Francji... Wszystko szło na zachód, do UK i Hiszpanii. Wiatru zero a wysokie zapotrzebowanie. Wschód Europy przybył na ratunek uciemiężonym energetycznie krajom zgniłego zachodu
  • Odpowiedz
Wczoraj to Hiszpanie mieli kontynuację "cold snap"


@panpele: dlatego pisałem o Francji i UK. W czasie wydanego w UK ostrzeżenia (17-20 naszego czasu) jest u nas tylko drobny eksport. Zdecydowanie mniejszy niż rano. A to wieczorem są europejskie szczyty zapotrzebowania zimowego.
  • Odpowiedz