Wpis z mikrobloga

Gdybyś jutro obudził się w czasach średniowiecza

Tak bez niczego bez przygotowania żadnego budzisz się w tych czasach.
Jak myślisz osiągnąłbyś władzę nad światem ?

Co byś chciał najpierw zrobić ?

Ja na pewno chciałbym ogarnąć elektryczność.. to dało by dużego boosta do rozwoju. Kwestia z czasem znalezienia odpowiednich ludzi którzy jak już zobaczą o co chodzi i że tak można, współtworzyli by to aby rozwinąć to do poziomu, gdzie można generować dużą moc, potrzebną do zasilania na początek osady potem większych obszarów, oświetlenie, jakby ktoś umiałby zabrać powietrze ze szklanej bańki i ją szczelnie zamknąć, bo ja nie wiem jak to zrobić.
Ogrzewanie domostw, wszystko co się kręci, czyli co pompy do np nawadniania upraw, woda bezpośrednio do domu (rury metalowe, uszczelnienia to konopie jak kiedyś było.
zamiast koni metalowe pojazdy ( chciałbym mieć gumę, ale nie mam pojęcia z czego to zrobić albo jak to wytłumaczyć i zamiast opon w tych pojazdach byłby istniejące koła, ale poszerzone wielokrotnie obite cienkim metalem plus wypustki aby w terenie to chodziło.) mniej strat w ludziach, możliwość ekspansji na większe obszary, No i wreszcie broń czy obrona wykorzystując pole elektromagnetyczne, po co strzelać z łuku, małymi drewnianymi patykami, jak można metalowymi rurkami za pomocą magnesów i prądu. Czy inne metalowe rzeczy które można rozpędzić i zrobią szkodę.
Prąd AC.. ogrodzenia pod napięciem itd, wszelkiego rodzaju pułapki.

źródło rzeki i tamy, wiatr, para, oraz słońce.. sok ze śliwek nadaje się do zrobienia ogniwa słonecznego.

Oczywiście ścisłe zasady higieny, mycie rąk itd.. wszak medycyna wtedy leżała więc można przeciwdziałać..
Siłę roboczą wtedy można nastawić na rozwój i ekspansję.. nie trzeba nosić np wody do domu albo można w tym samym czasie prowadzić dużo większe uprawy z racji na to że samo się podlewa.
Do wielu czynności potrzeba by dzięki temu było mniej ludzi a spora część stanowisk nie miała by potrzeby

Sporo ludzi chciałoby przynależeć do takiego czegoś, bo mięli by tu sporo atutów w porównaniu do swojego poprzedniego życia.. ostatecznie mało by wrogów było, gdyż mój świat byłby w kontraście taki wspaniały... kościół ewentulanie byłby jedynym wrogiem, bo im chodzi o władzę, ale można sprzedać bajeczkę że jezus przebywa w tej osadzie i dał mi moc albo lepiej jakiegoś zaufanego słupa podstawić, a potem zaprezentować "czary" jako dowód, co zabrało by im wiernych którzy dołączyli by do mnie, bo u mnie mają namacalne dowody na wszechmoc w ich oczach.

Ciekawe czy starczyło by człowiekowi życia zakładając brak jakiś katastrof po drodze aby zrealizować swoją wizję..

#rozwazania #madrewykopowezabawy #cobyszrobil #niewiemjaktootagowac
  • 2
  • Odpowiedz
@r5678: Nie miałbym pojęcia jak wytworzyć elektryczność.
Ale
Znam się trochę na historii mógłbym podpowiedxieć uwczesnym w którym kierunku się modernizować jaką strategie wojenną przyjąć itd.
Byćmoże byłbym w stanie wykonać jakieś nowatorskie typy uzbrojenia. Zależy jeszcze w którym okresie ląduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz