Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam samochodu do 55k max w leasingu. Myślałem o jakimś 2-3 letnim samochodzie. Na początku nastawiałem się na coś małego miejskiego w stylu yaris czy skoda fabia, ale wsiadłem i przejechałem się #skoda rapid no i spodobał mi się większy samochód. Samochód głównie do jazdy do pracy, raz w tygodniu 50 km za miasto i raz w miesiącu autostrada. Zastanawiam się też nad nowym fiatem tipo hatchback 1.4 95km. Tylko w różnych testach fiat wypada dobrze i ogólnie jest pozytywnie oceniany, ale naczytałem się komentarzy, że auto raczej słabe. Co radzicie? Używana skoda rapid z 2019, nowy tipo hatchback czy może jeszcze 3 letni vw golf VII bo takiego też znalazłem do 55k?
#samochody #kupautozmikro #motoryzacja
  • 41
  • Odpowiedz
uwielbiam to auto


@pernikovy_tatko: rozumiem że może być solidne i doskonale sprawdzać się jako narzędzie: jak pralka czy lodówka, ale żeby uwielbiać rapida 1.0tsi? To jak uwielbiać swoją sokowirówkę, a takich emocji raczej ona nie wywołuje
  • Odpowiedz
@Atreyu: w sumie dopóki pierwszy raz się tym nie przejechałem to też nie myślałem, że litrowy, 3-cylindrowy silniczek może dać tyle frajdy z jazdy, więc wybaczam Ci Twoją nieudaną próbę zabłyśnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piwakk: a poza silnikiem jakieś inne minusy? Czytałem, że zawieszenie jest spoko, dobrze się prowadzi. No i trochę przekonuje mnie, że jednak nowy, ale nie wiem czy ma to wielkie znaczenie przy innych 2-3 letnich samochodach
  • Odpowiedz
więc wybaczam Ci Twoją nieudaną próbę zabłyśnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pernikovy_tatko: dzięki, wiem że nie każdy jak ja potrzebuje +300 koni i minimum 6 cylindrów z napędem na tył w swoim prywatnym aucie żeby poczuć emocje - ale akurat w Skodzie nie ma nic do uwielbienia. Zwykłe całkiem solidne, aczkolwiek przeokropnie nudne jak na generycznego vaga przystało auto. Gdybym musiał brać coś takiego, to pewnie brałbym
  • Odpowiedz
@Atreyu: dla mnie auto to narzędzie służące do przejechania z punktu A do punktu B, nie potrzebuje żadnych emocji z tym związanych, potrzebuje mocy wystarczającej do komfortowego wyprzedzania na trasie, niezawodności, niskiego spalania, wygodnego parkowania. Dlatego właśnie uwielbiam swojego Rapida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rozumiem że może być solidne i doskonale sprawdzać się jako narzędzie: jak pralka czy lodówka, ale żeby uwielbiać rapida 1.0tsi? To jak uwielbiać swoją sokowirówkę, a takich emocji raczej ona nie wywołuje


@pernikovy_tatko: napisałeś to co ja, tylko własnymi słowami

Przynajmniej cieszę się że się ze mną zgadzasz i jesteś szczęśliwy z sokowirówki, piona
  • Odpowiedz
@Buendia: Tandetny w środku, plastikowy, niewygodny, głośny, słaby silnik - jak już go pokręcisz po obrotach to pali jak smok. Auto samo z siebie z założenia jest budżetowe... Serio lepiej wziąć coś innego. To auto jest idealne na ubera. Byle jechało i było tanio. Bo jak wrzucisz LPG do takiego 95km to spali tyle co nic. Tylko po jakimś czasie trzeba się szykować na remont głowicy.
  • Odpowiedz