Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hasek34: ja #!$%@? znam geodetow co mówią, że nie ważne skąd płacą ZUS i tak muszą zapłacić, więc po co kalkulować to w cenę. U mnie usługi podnieśliśmy w tamtym roku (projektowi tylko, bo jak tu wycenić inne roboty) o 17%, oczywiście te totalnie standardowe- spadek zamówień. Ale patrząc na ceny inwentaryzacji u konkurencji i projektówek to mamy drogo w #!$%@?. No i siedzą te debile do 18- 19.
@Trebron91: No niestety, ale nie masz racji. Geodeci w wielku ok 40lat takie rzeczy robią. Geodeci na emeryturze (niektórzy) bez samochodu i sprzętu ceny niziutkie. A Ci co mają już markę to ceny całkiem wysokie mają, więc nie masz racji.
@DanekRBI: MDCP start 700zł. Inwentaryzacja domu od 800zł bez przyłączy- pokazujemy, ale nie odnosimy się do usytuowania. Podział, to różnie. Ale dobry zwyczaj mówi, że 2200zł to cena początkowa. A Ty jak?
@spie_z_tata: U mnie MDCP 1000 zł dla ludzi z ulicy. Inwentarka tak samo jak u Was z tym, że przy przyłączach +100 zł za każde przyłącze Zwykle wychodzi 1100-1200 zł za inwentarkę domu. Podział też startuję od 2200 zł bo choć rok temu brałem 2000 zł to ilość pracy przy tego typu opracowaniach jest warta moim zdaniem co najmniej ze 3000 zł - te nerwy i użeranie się z urzędami oraz
@spie_z_tata: Podbeskidzie. Za mdcp to ceny przy budowaniu pojedynczego domku na jednej działce. Jak jest coś większego to zwykle dorzucam jakąś kwotę wiecej, ale rzadko mi się przytrafia. Zazwyczaj jak jest domek na pustej działce to zarabiam dobrze na tym, a jak jest dużo pomiaru to wtedy mniej, ale przyjmuję wtedy około dniówki pomiaru max dla jednej osoby.
@DanekRBI: powinienem "okazanie granic" wziąć w cudzysłów. No już nie uwierzę, że u was się takich praktyk nie robi... i to nie musi być od razu geodeta na emeryturze... pokazują ludziom granice za 300 zł
@Trebron91: Okej, teraz rozumiem. Podejrzewam, że jak za samo "wytyczenie" granic to i tak dobra stawka, ale tyczenie punktów granicznych nie powinno być robione tak, że bierzemy punkty z mapy ewidencyjnej i jazda. Nawet jeśli zostały one uprzednio ustalone to i tak wypadałoby sprawdzić czy to wszystko pasuje z papierami, zrobić jakąś analizę etc. Nawet jeśli klient nie potrzebuje protokołu to można mu parę stówek urwać, ale nie za 300 zł,
@DanekRBI mówię o tyczeniu pkt granicznych w terenie (markując palikami)"ale tyczenie punktów granicznych nie powinno być robione tak, że bierzemy punkty z mapy ewidencyjnej i jazda " jak była modernizacja to tylko tak i wyłącznie. Ośrodki mogą sobie mówić, że trzeba sprawdzić modernizację i cofać się do dokumentów archiwalnych, ale sądy mówią co innego. Sprawdzać modernizację można tylko przy rozgraniczeniu i jest to u nas generalna zasada akurat w ośrodku......
@Trebron91: U nas jest tak, że przeszła modernizacja i czasem są źle wprowadzone granice, czasem są błędy obliczeniowe, a czasem w ogóle nie są wprowadzone, a w ewidencji wektoryzacja z mapy.
Jeszcze napiszę jakie u nas ceny są, bo była wcześniej o tym rozmowa: mdcp 700 zł, inw bud 600, podział 1500-1700, wytyczenie budynku 500-600 zł
@Trebron91: Dlatego ja podchodzę do tego tak, że jasne, mogę wytyczyć komuś granice bez protokołu, dla mnie nawet lepiej, bo później nie składam operatu do urzędu, ale robię to tylko wtedy jak mam w miarę świeży operat prawny, z którego granice mi się zgadzają i mogę to zweryfikować. I zazwyczaj jest to wtedy koło 800-1000 zł za coś takiego, nigdy mniej.