Wpis z mikrobloga

I jeszcze ta Damięcka pełna pogardy dla Polaków bo przecież każdy z nich to ten z modlitwy z Dnia Świra. I każdy z tych zawistników poleci teraz po szczepionkę.
To towarzystwo jest przekonane o swojej wyższości, lepszości a reszta to chamski, głupi motłoch na którym można zarabiać, pompować ego, atencję.
Szczygły, Lisy, prezydent Poznania.. wszystkich łączy to przekonanie o tym że są dobrem narodowym i im się po prostu należy.
To przebija w tekstach jakie od lat czytamy, w filmach przedstawiających Polaków jako bydło... byle w końcu uwierzyli i pokornie spuścili oczy jak jasniepanstwo przejeżdża obok. i oczywiście trzeba łożyć na tą szlachtę i wielbić.
Pora z tym skończyć.
#bekazlewactwa
#koronawirus
  • 14
  • Odpowiedz
@arczer: @bartd: Wiecie co jest smutne? Że są ludzie którzy to lykaja i sami pompuja im ego tym jacy to oni nie są zajebisci. Potem takiemu typowo się zaczyna w głowie #!$%@?, że on jest kims wyżej niż Ty czy ja bo po 1 zarabia grube hajsy liczone w milionach, po 2 ma układy (nie wspominam już o tym że przed "kariera" też je miał, dlatego jest tam gdzie jest)
  • Odpowiedz
@arczer: Takie zachowanie "elit" jest niedopuszczalne, ale niestety jest symptomem choroby, która trawi nasz kraj od setek lat, czyli ostry, a jednocześnie płynny podział na "panów" i "chamów". Każdy pan chamem gardzi, żaden cham chamem się nie czuje. Ale naród nie ma lepszych elit niż te, które sam wypromował. To my, jako naród, pozwalamy na to, żeby ludzie nieuczciwi, niemoralni i pogardzający innymi, stawali się "elitą".
  • Odpowiedz
które sam wypromował. To my, jako naród, pozwalamy na to


@bloger_klasyczny: Trochę tak ale trochę nie. Nie mamy wpływu na to jakie nam osoby w telewizorze wyskakują. Żydokomuna mocno się ufortyfikowała w mediach i sztuce. To stąd od dekad idzie przekaz promujący kolejne pokolenia z tego kręgu rodzinnego lub towarzyskiego. Jedna narracja, pedagogika wstydu, hodowanie kompleksów i jednocześnie uwielbienia dla "elit".
  • Odpowiedz
@arczer: Zgadzam się, że trochę tak, a trochę nie. Tzn. nie masz na to wpływu Ty albo ja, ale jako masa odbiorców - mamy. Może nie bezpośredni, bo nikt przecież nie będzie Kurskiego czy zarządu TVN pilnował, z kim podpiszą kontrakt, ale możemy decydować pilotem. Albo w ogóle brakiem kablówki. Oczywiście mogą do telewizji dać kogokolwiek, ale my nie musimy tego oglądać. Natomiast jeżeli odpowiednio wiele osób ogląda na zasadzie "no
  • Odpowiedz
@bloger_klasyczny: Ja nie oglądam tv, kto coś więcej świadomy to też już sam wybiera content jaki mu pasuje a nie jaki mu serwują. Ale to idzie też z filmów kinowych, seriali, książek. Urządza się benefisy, wynosi na piedestały ludzi którzy kiedyś coś zagrali i robi się z nich autorytety w każdej materii. Nieważne co mają za uszami.
I cześć ludzi w tę pułapkę wpada i nawet jak to mniejszość to dalej
  • Odpowiedz
@bloger_klasyczny: Kiedyś tu ktoś wrzucał listę i powiązania polityków, aktorów, dziennikarzy itd. Jak się to stało, że te układy rządzą i kontrolują wszystkie dziedziny życia w zasadzie. Nie mogę tego kurde znaleźć bo byś sobie zobaczył. Zwykły człowiek - nawet masa ludzi. Tutaj nie ma bardzo pola ruchu bo te układy wypromuja każdego czy tego chcemy czy nie. Pewnie niewiele się pomyle jak powiem, że z poza układu to może z
  • Odpowiedz
@szyryfyry1: Narracja o "obcych służbach" do mnie nie trafia. Oczywistym jest, że istnieją układy i kliki na styku biznesu, polityki, mediów i świata rozrywki. Myślę, że to dotyczy bardzo wielu krajów na świecie. Na pewno nie można obecnej sytuacji w Polsce porównywać do z czasów PRL, a nawet wtedy istniało - niewielkie, bo niewielkie - środowisko poza kontrolą partii. Nie uważam, że istnieje możliwość "obalenia układu" (tzn. istnieje, ale polega na
  • Odpowiedz
@szyryfyry1: Nie mówię, że służby wywiadowcze czy wojskowe nie są w ogóle zaangażowane w tworzenie takich układów. Na pewno są. Ale teorie spiskowe pt. KGB/Stasi/loża B'nai Brith rządzi Polską są po prostu niedorzeczne.
  • Odpowiedz
@bloger_klasyczny: służby może nie rządzą bezpośrednio ale mają duży wpływ. Nie tylko u nas. A dlaczego zapytasz, to ja odpowiem - bo z racji swojej działalności mają haki na każdego, mają teczki, szafy, nagrania. Nie trzeba się pchać na ekrany, wystarczy mieć parę osób na pasku. Reszta sterowanych robi co każe góra i nawet nie wie dlaczego tak. Więc nie jest tak, że każdy celebryta ma swojego agenta co nim kieruje,
  • Odpowiedz