Wpis z mikrobloga

Ile trzeba zarabiać netto/brutto żeby wynająć mieszkanie i się utrzymać? Wiem że można wynająć pokój i jest dużo taniej, ale trzeba być dynamicznym. Nie mam doświadczenia i wykształcenia więc nie oczekuję cudów, ale czy da się w ogóle przeżyć za minimalną?
#przegryw
  • 10
  • Odpowiedz
@narzyzz: średnio 2k za kawalerkę takiego średniego standardu (salon z aneksem + kibel) z opłatami, do tego 1k na samego siebie żeby godnie żyć i odłożyć to 3k na rękę. Jak chcesz wyższy standard życia to 4k na rękę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@narzyzz: za 3k możesz już sobie wegetować. Oczywiście zależy co i jak. Przyjmij, że pokój kosztuje od 400-800, a mieszkanie 1200-1600. Jedzenie to koszt 400 PLN (czokoszoki i te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)). No nie wiem. Mam nadzieję, że pomogłem xD
  • Odpowiedz
@narzyzz zależy od miasta i co to znaczy dla Ciebie mieszkanie, w Białymstoku ok. 50 metrów można wynająć za mniej niż 1500 PLN, w Warszawie od tylu zaczynają się ceny ok. 20 metrowych kawalerek, za minimalną krajową nie da się godnie żyć w tym kraju a mimo to tyle zarabia większość ludzi
  • Odpowiedz