Wpis z mikrobloga

Szkoda, że przez podpisywanie się pod ustawami jak ta związana z cukrem, #razem zniechęca do siebie wyborców. Bo sorry ale dlaczego oni się podpisali pod tym to nie wiem. Podatek uderza w najbiedniejszych a i nabija kieszenie potężnym korporacjom jak McDonald's albo Coca-Cola. No zawiodłem się na was panowie. Osoby bardziej na południowy-zachod na kompasie politycznym mogą mi wytłumaczyć dlaczego ich zdaniem ten podatek jest dobry.
#neuropa #4konserwy #lewica #konfederacja #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: bo jeśli Cola będzie się słabo sprzedawać to cena zostanie podniesiona bo ci co chcą kupić i tak kupią. Bynajmniej cena na pewno nie zostanie zmniejszona, co już samo w sobie wpływa na wpływy korporacji i wypływy z kieszeni najbiedniejszych.
  • Odpowiedz
@Jrv20: Coca-Cola zamówiła kampanie reklamową w R4S Adama Hoffmana, w której próbowano wmówić odbiorcom jaki to cukier jest dobry, a nasz organizm potrzebuje codziennie pewnej dawki cukrów prostych które można znaleźć w puszce coli... Jakoś mi nie szkoda teraz Coca-Coli
  • Odpowiedz
@Jrv20: ten podatek jest urealnieniem kosztów związanych z otyłością i leczeniem chorób z nią związanych.
Co do korporacji - gdyby węszyły w tym swój zysk, ten podatek już dawno by funkcjonował, a było wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@Jrv20: w sumie to jestem zwolennikiem tego podatku, ale tylko w butelkach sprzedawanych w sklepie, jakoś ciężko mi wyobrazić sobie korzyści gdy się idzie do maka coś zjeść i dostaje te 330ml do popicia
  • Odpowiedz
@Jrv20: przykro mi, ale picie dwóch litrów tego syfu wcale zdrowe nie jest, natomiast przyjmując założenie że zwolniłoby się z tego podatku gastro, to by dawali darmową kolę do zestawu i kosili kasę na frajerach, ludzie naprawdę nie są świadomi ile jest realnej ceny w cenie i nawet o to nie dbają, oni dosłownie patrzą na to tak że; a zjem se coś, dostanę kolkę gratis, hehe ale jestem cwany
  • Odpowiedz
  • 16
@MostlyRenegade Już kilkanaście razy prosiłem na wykopie o dowody i badania naukowe potwierdzające te głupie tezy że słodziki to zło i jakoś nigdy nic takiego nie dostałem. Więc nie gadaj głupot
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade:

słodziki to też syf


W przeciwienstwie do wspanialych programow socjalnych, ktore wprowadzil piss.

Tak widze kulisy wprowadzania oplaty cukrowej, midoowej, aspartamowej, stewiowej, ksylitolowej, maltitolowej i od sokow owoxowych.

Wlasnie soki owowcowe, stewia czy miod to tez syf?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz