Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może głupie, może mądre, nie wiem. Mam Orange FunBox 2.0 na parterze i chciałbym mieć zasięg WiFi na piętrze 3 pokoje dalej (grube mury po kilkanaście centymetrów), w linii prostej ok. 20-25m, pozwalający na swobodne rozmowy wideo. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś silny Access Point podłączony do routera? Jak tak, to jaki? Nie znam się na tym kompletnie. :| #siecikomputerowe #wifi
  • 9
@pizzabhoy: teoretycznie można by dać dostęp po linii elektrycznej fritzboksem, o ile to ten sam obwód. i na górze dać albo kabel do kompa, albo kolejny router.

ale najpierw trzeba by wybadać czy to ma szanse zadziałać
@dktr: @yoshi314: jakie warunki muszą być spełnione aby to działąło? Niestety ale schematów sieci elektrycznej brak, także nie wiem jak wyglądają obwody.To rozwiązanie wydaje się najsensowniejsze na tę chwilę.
@pizzabhoy: Odległość i duża ilość kiepskich zasilaczy impulsowych w instalacji degradują prędkość. Trzeba sprawdzić, na AV1000 tplinka udało mi się wycisnąć 110Mbit tam gdzie wifi już nie było, a jak są wetknięte w tę samą listwę to max 270Mbit przewalają.