Wpis z mikrobloga

Koniec Idea Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny odebrał bank Czarneckiemu. Pekao nowym właścicielem
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26651371,koniec-idea-banku-bankowy-fundusz-gwarancyjny-odebral-bank.html
- Państwo PIS, szok co tutaj się #!$%@?.
Jestem głęboko poruszony i wstrząśnięty, proszę dać mi czas na skomentowanie tej sytuacji. Nie rozumiem tego. Bank zaczął wychodzić na prostą, ostatnio doinwestowaliśmy go kwotą 160 mln zł. W lutym była szansa na to, by wyjść na zero
- mówi "Wyborczej" Czarnecki po decyzji BFG.
#bank #bankowosc #polska #polityka #bekazpisu
  • 12
@Matpiotr: @Entroop:
Z oszacowania, wykonanego przez niezależny podmiot: PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., wynika, że aktywa podmiotu nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań oraz że kapitały własne Idea Banku wynoszą minus 482,8 mln zł.

482 miliony na minusie.

Faktycznie wychodzą na plus.
Faktycznie wychodzą na plus.

@Matpiotr:
W lutym mieli wyjśc na plus, a przejęcie jest w momencie, gdy wpakował w niego bardzo dużo kasy i pojawiła się wypłacalnośc na horyzoncie.
Ja #!$%@? z tego banku, nie będą mnie okradać oni na inflacji.
@UchoSorosa: @text:
Urząd dodał, że w Idea Banku przez długi czas występował istotny niedobór kapitału (luka kapitałowa) przekraczający kwotę 1 mld złotych, a jego współczynniki kapitałowe ulegały dalszemu, sukcesywnemu pogorszeniu, w związku z czym bank był zagrożony upadłością.

"Skala luki kapitałowej była tak znaczna, że nawet pojawiające się zyski banku nie stwarzały widoków na zniwelowanie tej luki w jakimkolwiek rozsądnym terminie. Dlatego niezbędne było podjęcie działań przez BFG" - napisano.