Wpis z mikrobloga

Wrzuciłem sporą aktualizację kalkulatorgieldowy.pl, którą opiszę w środę lub czwartek pod tym samym tagiem #kalkulatorgieldowy

Nie uwierzycie ale nasze prawo podatkowe jest zawiłe!
Zmian będzie jeszcze więcej ale wszystko w swoim (najbliższym) czasie.

ps. nie jest jeszcze uwzględniony horyzont roku podatkowego ale więcej o tym i innych dobrociach w kolejnym wpisie.

Zapraszam do obserwowania #kalkulatorgieldowy

#gielda #trading212 #revolut
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vel_Makarena: Kursy NBP są obsługiwane przez aplikację. Jeśli wprowadzisz, że kupiłeś akcję a potem sprzedałeś akcję w innej walucie niż PLN to aplikacja dokona przewalutowania po prawidłowym kursie NBP z dnia poprzedzającego transakcję.

Odnośnie pytania czy jeśli masz konto PLN w trading to czy musisz dokonywać przewalutowania?
Odpowiedź: CHYBA NIE cytując przepis:
-----------------------
Art. 11a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym w 2011 r. stanowi, iż przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski, z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu. Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu (art. 11a ust. 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pur3pwnage: Dzięki. Prawdą jest, że jeśli mamy mniej niż 26 lat to podatek zostanie nam zwrócony?
Czy nie, bo zerowy podatek dotyczy tylko umów o pracę/zlecenie a zyski kapitałowe pod to nie podlegają.
  • Odpowiedz
Nie jestem doradcą podatkowym więc to tylko moje zdanie (na podstawie pozyskanej wiedzy z przepisów).
Niemniej jednak z dużą dozą pewności powiem, że:
Podwyższona kwota wolna od podatku nie dotyczy zysków kapitałowych.
  • Odpowiedz