Wpis z mikrobloga

@ubeusz: zastanawiam się nad kupnem 6k. Chciałbym kupić do niego większą baterie i jakoś zamocować do klatki. Najlepiej jakby udało się wszystkie (lub niemal wszystkie) komponenty kupić w jednym sklepie. Potrzebuje klatki, uchwytu na ssd, baterii v mount, przewodu d- tap > do zasilania bmpcc. A tak właściwie co dostaje się w zestawie bmpcc? Sa jużjakieś przewody? Zasilacz sieciowy?
  • Odpowiedz
@Yatra_Pictures: W zestawie dostajesz kamerę, soft, pasek, jedną baterię i ładowarkę sieciową. Swój zasilam tanim adapterem na npfy (jakiś nonejm). Uchwyt na dyski używam ten od smallriga i jest git (pocketa używam tylko na ronin s). Klatek nie używam wiec nie podpowiem. @Peterov mial jakaś przygodę z klatkami a @sirrek może coś podpowiedzieć na temat zasilania vlockiem bo stosował taki zabieg :) jeśli chodzi o sklep to polecam robimytv - jak
  • Odpowiedz
@Yatra_Pictures: W ciągu dnia zdjęciowego idą mi 2-4 npfy (w adapterze jest jedna bateria). W zależności od temperatury, bo moje są już strasznie zajechane i trzymają słabiutko (ze 4 lata mają). Bateria ta wewnętrzna służy do podtrzymania kamery pomiędzy wymianami akumulatorów dla dorosłych XD Jak montuje to zaraz, poszukam zdjęcia bo nie chce mi się ronina składać ;p
  • Odpowiedz
@Yatra_Pictures: Ja używałem Hedbox Unix-BM plate zamocowanym na backplate od Smallriga. Ale chyba nie polecam tego plate’a bo miał #!$%@? kabel, podatny na uszkodzenia.

IMO w cenie 6K i akcesoriów, żeby ja zrobić używalną, to znajdź sobie jakąś Ursę albo C200 albo FS5/FX6.
  • Odpowiedz
@Peterov: Wygląda to w ogóle tak.

Tilta jest generalnie ładna i bardziej dopasowana.Ale droższa. Jak się decydujesz na Tiltę, lub SmallRiga to bierzesz już wszystko stamtąd. Bo są w innych miejscach gwinty, baseplate nie zamontujesz, albo zamontujesz, ale dużo #!$%@?.

Płytkę zasilającą pod np. NPFy to z Tilty, jest fajna. Jeśli byś chciał. Na nim z 2 godziny podziałasz np. podłączając do gimbala.

Baterie, które są dołączane do kamery to sobie
  • Odpowiedz