Wpis z mikrobloga

@OddajButa123: No i ile innych książek o inteligencji przeczytałeś? Tylko tą, która jest chyba najbardziej krytykowaną pozycją w tej materii? I to głównie od strony metodologicznej i statystycznej?

I tak, ten skrajny i absurdalny cherry-picking to jeden do jednego narracja amerykańskich neonazistów.
  • Odpowiedz
@OddajButa123: swoją drogą, jeden z autorów tej książki (Murray) oficjalnie działa w kręgach radykalnie konserwatywnych (think-tank, do którego należy zasłynął m.in. z zaprzeczania globalnemu ociepleniu) i uważany jest za przedstawiciela środowisk far-right.
  • Odpowiedz
I tak, ten skrajny i absurdalny cherry-picking to jeden do jednego narracja amerykańskich neonazistów.


@NapalInTheMorning: co jest skrajnego i absurdalnego w podaniu średnich wyników testów na inteligencje z podziałem na rasy, czy w podaniu różnic w poziomie testosteronu rasy białej i czarnej? Ja nigdzie nie wartościuje co jest lepsze a co gorsze, po prostu takie są fakty
  • Odpowiedz
woją drogą, jeden z autorów tej książki (Murray) oficjalnie działa w kręgach radykalnie konserwatywnych (think-tank, do którego należy zasłynął m.in. z zaprzeczania globalnemu ociepleniu)


@NapalInTheMorning: Murray nigdy nie przeczył globalnemu ociepleniu, poza tym pomijasz fakt że drugi autor ksiażki czyli Herrnstein był profesorem psychologii na Harwardzie i to on w głównej mierze odpowiedzialny był za interpretacje badań zamieszczone w książce
  • Odpowiedz
@OddajButa123: napisałem ci już, wyjmij głowę z dupy i poczytaj o tym z poważnych źródeł, wystarczą trzy minuty w Wikipedii aby zrozumieć zarzuty metodologiczne:

Claude S. Fischer, Michael Hout, Martín Sánchez Jankowski, Samuel R. Lucas, Ann Swidler, and Kim Voss in the book Inequality by Design recalculated the effect of socioeconomic status, using the same variables as The Bell Curve, but weighting them differently. They found that if IQ scores are adjusted, as Herrnstein and Murray did, to eliminate the effect of education, the ability of IQ to predict poverty can become dramatically larger, by as much as 61 percent for whites and 74 percent for blacks. According to the authors, Herrnstein and Murray's finding that IQ predicts poverty much better than socioeconomic status is substantially a result of the way they handled the statistics.

In August 1995, National Bureau of Economic Research economist Sanders Korenman and Harvard University sociologist Christopher Winship argued that measurement error was not properly handled by Herrnstein and Murray. Korenman and Winship concluded: "... there is evidence of substantial bias due to measurement error in their estimates of the effects of parents' socioeconomic status.

In the book Intelligence, Genes, and Success: Scientists Respond to The Bell Curve, a group of social scientists and statisticians analyzes the genetics-intelligence link, the concept of intelligence, the malleability of intelligence and the effects of education, the relationship between cognitive ability, wages and meritocracy, pathways to racial and ethnic inequalities in health, and the question of public policy. This work argues that much of the public response was polemic, and failed to analyze the details of the science and validity of the statistical arguments underlying the book's conclusions.[1]

William J. Matthews writes that part of The Bell Curve's analysis is based on the AFQT "which is not an IQ test but designed to predict performance of certain criterion variables".[24] The AFQT covers subjects such as trigonometry.[8] Heckman observed that the AFQT was designed only to predict success in military training schools and that most of these tests appear to be achievement tests rather than ability tests, measuring factual knowledge and not
  • Odpowiedz
napisałem ci już, wyjmij głowę z dupy i poczytaj o tym z poważnych źródeł, wystarczą trzy minuty w Wikipedii aby zrozumieć zarzuty metodologiczne:


@NapalInTheMorning: mniejsza już o tą książke, równie dobrze mógłbym wrzucać tu cytaty badaczy którzy bronią wniosków autorów książki ale po co? Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie co jest skrajnego i absurdalnego w podawaniu wyników testów IQ i poziomu testosteronu poszczególnych ras, zarzucasz mi przeklejanie neonazistowskich bzdur
  • Odpowiedz
@OddajButa123: Żebyś zobaczył co się działo pod tym postem ostatnio xD Takiego wysrywu gównoburzy pod moimi komentarzami jeszcze nigdy nie miałem. Jakieś 5 osób zarzucało mi, że neguje te dane chociaż nigdzie tak nie napisałem a nawet wyraźnie dałem znać, że się z nimi zgadzam. Reszta mnie zwyzywała od rasistów i osób, które nie rozumieją statystyki. #neuropa to stan umysłu. Dużo problemów psychicznych, mało rozumu i godności człowieka
  • Odpowiedz
absurdalnego w podawaniu wyników testów IQ


@OddajButa123: No przecież masz we fragmencie powyżej, że gdy to było wygodne używali po prostu Armed Forces Qualitative Test, który nie jest testem na inteligencję i generalnie słabo z nimi koreluje (bo stawia mocny nacisk na wiedzę).
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning @OddajButa123 Widzę nie dojdziecie do porozumienia gdyż obie strony mają swoje argumenty, ale proponuję rozwiązanie pośrednio godzące obie grupy sporu. Pozbyć się wszystkich czarnoskórych mężczyzn co wy na to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
co jest skrajnego i absurdalnego w podawaniu wyników testów IQ


@OddajButa123: Ja to widzę tak: bo podawanie tych danych "na sucho" nie stawia podstawowego pytania - jaka jest tego przyczyna? Następnie, jak widzę, próby wyjaśnienia tego zjawiska są wyśmiewane np. tak:

lewica z niezrozumialych dla mnie powodow broni ich jakimiś fikołkami w stylu "to wina mniejszego dostępu do edukacji rasisto!111"


No to czego to jest wina? tego, że Murzyni są
  • Odpowiedz
@skitarii:
Czy ten gówno-mem z piesełem o 48% społeczeństwa to nie jakiś ciężki przypadek mizoandrii?

I co ja mam zrobić w tym kraju, mając lewicowe poglądy i jednocześnie brzydząc się feminizmem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz