Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, zajmuję się amatorsko nagrywaniem eventów w swojej okolicy i mam pytanie związane ze zgrywaniem materiału "w biegu" z lumixa g80 da dysk przenośny.
Myślałem o tablecie i jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy dobrze myślę? Ewentualnie proszę o podpowiedź jak wy sobie z tym radzicie, mając do dyspozycji aparat do nagrywania.

#filmowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #sprzet #video
  • 8
@d3x_tvr: Nie rozumiem chyba do końca.

Generalnie te karty sd są tanie, to tak na prawdę mógłbyś używać kilku, a kolejna by się zgrywała na szybko - to jedno.

Jak chcesz na jakiś sprzęt zgrać to najszybciej przez czytnik kart SD. Możesz przez tablet, a pozniej prosto na wetransfera np.
via Android
  • 0
@Peterov jasne, używam kilku kart tylko głównie chodzi mi o to żeby zaoszczędzić troszkę czasu i w biegu zgrać sobie materiał na dysk i z dysku od razu później montować
via Android
  • 0
@Peterov nie, tablet to po prostu pośrednik przez którego zgram materiał na dysk, zazwyczaj montaż muszę skończyć tego samego dnia co nagrania i stąd to pytanie jak mogę zaoszczędzić trochę czasu.
@d3x_tvr ja mam takie ustrojstwo, nazywa się ravpower filehub, wkładasz do niego sd, podpinasz dysk na USB, wciskasz jeden przycisk i on kopiuje cała zawartość

Generalnie używałem tego na lokacji gdzie nie miałem dostępu do laptopa i chciałem robić szybkie kopie zapasowe plików. W normalnym użytkowaniu nie oszczędza to aż tak dużo czasu, jak wracam z nagrań to zanim zjem obiad wszystkie karty pogrywam :)